Licensed to Minnesota LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/10/2015 10:03 PM
                   2015 Park Ridge Penguins 1500 - 7/12/2015                   
                                    Results                                    
 
Women 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dangremond, Emily         29 LSLP-IL             23:00.00   22:52.20  
 
Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Amy              34 IM-IL                     NT   12:34.16  
 
Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Amy              34 IM-IL               25:00.00   23:28.10  
  2 Chapman, Sara             34 IM-IL               29:12.00   27:51.90  
 
Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Andrelina C    39 IM-IL               24:03.51   23:33.91  
  2 Filippo, Marissa S        37 SWED-IL             26:37.06   26:15.91  
 
Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Massoud, Alexandra        41 SWED-IL             35:00.00   28:43.18  
 
Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musser, Heidi             49 IM-IL               40:00.00   48:52.00  
 
Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         59 IM-IL               25:55.00   28:33.76  
  2 Montes, Jane A            59 SWED-IL             41:51.98   41:08.41  
 
Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brosnan, Judy             63 IM-IL               30:55.28   29:23.06  
 
Men 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Robert          31 IM-IL                     NT   11:02.45  
 
Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Robert          31 IM-IL               20:00.00   20:40.39  
 
Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, John             35 IM-IL               20:30.00   21:20.75  
 
Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morrison, John            43 LSLP-IL             21:52.38   22:36.99  
 
Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            48 SWED-IL                   NT   10:39.06  
 
Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            48 SWED-IL             19:45.00   19:52.44  
  2 Morrison, Mark V          49 IM-IL               24:03.00   23:12.54  
 
Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Lee              54 LSLP-IL             20:40.06   21:21.45  
 
Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Booth, Mark               56 IM-IL                     NT   11:13.76  
 
Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Booth, Mark               56 IM-IL               22:30.00   21:02.72  
  2 Conlon, Mark              59 IM-IL               32:00.00   31:13.84  
 -- Kavenaugh, Frank          55 LSLP-IL             26:00.00        DNF  
      Did not finish
 
Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark J          62 IM-IL               24:00.00   23:29.53  
  2 Spalding, Robert          63 IM-IL               28:01.00   28:40.59  
  3 Brown, Paul P             64 ELG-IL              29:39.40   32:48.79  
 
Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brinkman, Terry J         68 SYSM-FL             26:30.00   26:13.31  
  2 Inch, Les                 65 SWED-IL             27:00.00   28:49.25  
  3 Alsen, Don                66 IM-IL               29:30.00   31:18.57  
 
Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heath, Phil               72 IM-IL               30:00.00   30:54.51  
  2 Dayton, Barry H           70 IM-IL               38:00.00   36:47.44