Licensed to Danville Country Club - IL
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/9/2015 07:42 PM
                     Danville Adult Swim Meet - 1/24/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cessna, Kimberly          44 Danville Y Silve-21  8:00.00    7:55.63  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hieser, Gina              45 Danville Y Silve-21  8:30.00    8:20.00  
  2 Zimmerman, Julie          45 Danville Y Silve-21  8:45.00    8:40.11  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossert-Hartman, Carol    54 Illinois Masters-21  7:13.00    7:09.19  
  2 Studniarz, Debra          50 Danville Y Silve-21 11:30.00   11:44.09  
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             30 Team Godzilla-22     9:45.00    7:55.81  
 
Event 1  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Bill              38 UC21-21              9:00.00    7:53.25  
  2 Bucher, Michael           39 Danville Y Silve-21  8:39.55    9:01.92  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Brent               40 UC21-21              6:06.46    6:07.26  
  2 Quadri, Tariq             44 Riverbend Master-22  8:41.51    8:31.48  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hintz, Tom                48 Terre Haute Torp-16  6:17.01    6:24.89  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munro, Mark               50 Sugar Creek Mast-16  6:31.77    6:36.00  
  2 Zimmerman, Ed             53 Danville Y Silve-21 10:00.00   10:29.00  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bechtold, David           59 Danville Y Silve-21 10:15.00    9:55.77  
 
Event 2  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Emmanuel          18 Riverbend Master-22  3:15.00    2:54.53  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reik, Anna                29 Danville Y Silve-21    40.72      41.74  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan            30 Indy Aquatic Mas-16    28.06      27.18  
  2 Pope, Amy                 30 Danville Y Silve-21    36.00      36.38  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               44 Indy Aquatic Mas-16    29.99      28.37  
  2 Marvin, Linda             41 Indy Aquatic Mas-16    36.00      36.78  
  3 Furry, Heidi              40 Danville Y Silve-21    51.08      51.17  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drennan, Jana             53 Danville Y Silve-21    40.00      37.00  
  2 Takata, Christine         53 Illinois Masters-21    43.00      37.12  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rouch, Stephen            34 Indy Aquatic Mas-16    28.10      27.00  
  2 Helfrich, Scott           30 Riverbend Master-22    29.00      27.52  
  3 Scyoc, Joe                32 Riverbend Master-22    31.00      29.31  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucher, Michael           39 Danville Y Silve-21    42.22      41.53  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel          47 UC16-16                27.95      28.34  
  2 Hintz, Tom                48 Terre Haute Torp-16    33.14      36.00  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foltz, Stuart             51 UC21-21                37.00      32.34  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Curt              56 Indy Aquatic Mas-16    31.10      32.86  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            61 Illinois Masters-21    41.00      38.40  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  67 Elgin Blue Wave-21     36.00      34.29  
 
Event 3  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne          72 UC21-21                45.00      42.66  
 
Event 4  Women 25-29 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stefaniak, Allison        29 Danville Y Silve-21    20.00      16.01  
 
Event 4  Women 45-49 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolo, Lisa                45 Iswim-16               26.00      18.97  
 
Event 4  Women 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret      55 Illinois Masters-21    20.74      18.09  
 
Event 4  Men 35-39 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Fermin          39 Danville Y Silve-21    20.00      14.06  
 
Event 4  Men 40-44 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Jose            40 Danville Y Silve-21    20.00      14.36  
 
Event 4  Men 45-49 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolo, Garrett             45 Iswim-16               25.00      18.33  
 
Event 4  Men 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Zimmerman, Ed             53 Danville Y Silve-21  1:00.00         DQ  
 
Event 4  Men 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Curt              56 Indy Aquatic Mas-16    14.50      14.53  
  2 Sobh, Nahil               57 Illinois Masters-21       NT      14.92  
 
Event 4  Men 70-74 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Larry          70 Riverbend Master-22    40.00      30.10  
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hieser, Gina              45 Danville Y Silve-21  1:59.09    1:42.24  
 
Event 5  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn           65 Stephens Family-21   2:20.72    2:25.59  
 
Event 5  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Emmanuel          18 Riverbend Master-22  3:10.00    2:25.31  
 
Event 5  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Bill              38 UC21-21              1:45.00    1:24.15  
 
Event 5  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foltz, Stuart             51 UC21-21              1:35.00    1:23.54  
 
Event 5  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne          72 UC21-21              1:28.00    1:40.62  
  2 Takai, Erik               72 Hawaii Masters-39    3:25.59    2:25.75  
 
Event 6  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stefaniak, Allison        29 Danville Y Silve-21    45.00      37.96  
  2 Reik, Anna                29 Danville Y Silve-21    43.00      41.28  
 
Event 6  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan            30 Indy Aquatic Mas-16    30.82      31.00  
  2 Orban, Kristen            34 Riverbend Master-22    52.00      46.66  
 
Event 6  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               44 Indy Aquatic Mas-16    32.82      31.15  
  2 Marvin, Linda             41 Indy Aquatic Mas-16    40.00      39.22  
 
Event 6  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          45 Danville Y Silve-21    45.00      47.56  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         53 Illinois Masters-21    45.00      40.15  
  2 Studniarz, Debra          50 Danville Y Silve-21    45.00      59.17  
 
Event 6  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Adam             28 Stephens Family-21     33.03      33.25  
 
Event 6  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfrich, Scott           30 Riverbend Master-22    30.50      29.41  
  2 Scyoc, Joe                32 Riverbend Master-22    31.22      30.13  
  3 Rouch, Stephen            34 Indy Aquatic Mas-16    30.00      30.50  
 
Event 6  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Fermin          39 Danville Y Silve-21    45.00      36.68  
 
Event 6  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Jose            40 Danville Y Silve-21    42.22      40.20  
 
Event 6  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel          47 UC16-16                32.14      32.02  
 
Event 6  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Curt              56 Indy Aquatic Mas-16    39.40      39.85  
  2 Sobh, Nahil               57 Illinois Masters-21       NT      42.64  
  3 Bechtold, David           59 Danville Y Silve-21    45.00    1:01.32  
 
Event 6  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            61 Illinois Masters-21    46.00      44.80  
 
Event 6  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  67 Elgin Blue Wave-21     45.00      47.20  
 
Event 6  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takai, Erik               72 Hawaii Masters-39    2:01.00    1:06.48  
  2 Gillespie, Larry          70 Riverbend Master-22  1:25.00    1:10.72  
 
Event 7  Women 30-34 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanny, Margaret          30 Iswim-16               30.00      21.15  
  2 Orban, Kristen            34 Riverbend Master-22    32.00      21.53  
 
Event 7  Women 45-49 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          45 Danville Y Silve-21    25.00      22.17  
 
Event 7  Women 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Leanne            52 Danville Y Silve-21    20.43      21.20  
  2 Studniarz, Debra          50 Danville Y Silve-21    25.00      25.98  
 
Event 7  Women 55-59 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlecht, Rebecca         59 Danville Y Silve-21    40.00      25.60  
 
Event 7  Men 30-34 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfrich, Scott           30 Riverbend Master-22    15.00      14.11  
 
Event 7  Men 55-59 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Curt              56 Indy Aquatic Mas-16    18.00      19.24  
  2 Sobh, Nahil               57 Illinois Masters-21       NT      19.80  
 
Event 7  Men 70-74 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takai, Erik               72 Hawaii Masters-39    1:00.00      29.40  
 
Event 8  Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:09.18  
     1) Stefaniak, Allison W29          2) Reik, Anna W29                 
     3) Pope, Amy W30                   4) Drennan, Lauren W23            
 
Event 8  Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:26.13  
     1) Cessna, Kimberly W44            2) Furry, Heidi W40               
     3) Hieser, Gina W45                4) Zimmerman, Julie W45           
 
Event 8  Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:53.04  
     1) Kelley, Leanne W52              2) Schlecht, Rebecca W59          
     3) Studniarz, Debra W50            4) Drennan, Jana W53              
 
Event 9  Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riverbend Master Swim - The Mi-22  'A'                 NT    2:32.45  
     1) Quadri, Tariq M44               2) Scyoc, Joe M32                 
     3) Bishop, Emmanuel M18            4) Helfrich, Scott M30            
 
Event 9  Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:18.81  
     1) Bechtold, David M59             2) Bucher, Michael M39            
     3) Grajales, Fermin M39            4) Grajales, Jose M40             
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hieser, Gina              45 Danville Y Silve-21  1:52.13    1:39.06  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Andrew             30 Team Godzilla-22     1:55.00    1:28.28  
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucher, Michael           39 Danville Y Silve-21  1:59.58    1:54.11  
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            61 Illinois Masters-21  1:36.00    1:27.76  
 
Event 11  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan            30 Indy Aquatic Mas-16    30.67      31.09  
  2 Pope, Amy                 30 Danville Y Silve-21    42.00      42.96  
  3 Orban, Kristen            34 Riverbend Master-22    58.00      56.39  
 
Event 11  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               44 Indy Aquatic Mas-16    36.36      34.17  
  2 Marvin, Linda             41 Indy Aquatic Mas-16    45.00      44.31  
  3 Furry, Heidi              40 Danville Y Silve-21    45.64      48.47  
 
Event 11  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         53 Illinois Masters-21    40.00      41.65  
  2 Kelley, Leanne            52 Danville Y Silve-21    48.94      54.21  
 
Event 11  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret      55 Illinois Masters-21  1:30.00      47.51  
 
Event 11  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Adam             28 Stephens Family-21     39.41      36.61  
 
Event 11  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rouch, Stephen            34 Indy Aquatic Mas-16    36.00      34.76  
  2 Scyoc, Joe                32 Riverbend Master-22    37.00      35.80  
  3 Lewis, Andrew             30 Team Godzilla-22       58.00      42.18  
 
Event 11  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Fermin          39 Danville Y Silve-21    43.18      41.33  
  2 Thomas, Bill              38 UC21-21                50.00      47.15  
 
Event 11  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel          47 UC16-16                35.24      34.68  
  2 Hintz, Tom                48 Terre Haute Torp-16    37.24      37.09  
  3 Kolo, Garrett             45 Iswim-16               52.00      44.65  
 
Event 11  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foltz, Stuart             51 UC21-21                45.00      40.62  
 
Event 11  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ball, Sam                 56 Illinois Masters-21  1:30.00      47.13  
 
Event 11  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  67 Elgin Blue Wave-21     42.00      40.79  
 
Event 11  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne          72 UC21-21                48.00      46.72  
  2 Gillespie, Larry          70 Riverbend Master-22  1:20.00    1:05.08  
  3 Takai, Erik               72 Hawaii Masters-39    2:25.85    1:35.90  
 
Event 12  Women 25-29 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reik, Anna                29 Danville Y Silve-21    22.00      24.45  
 
Event 12  Women 30-34 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanny, Margaret          30 Iswim-16               30.00      24.44  
  2 Orban, Kristen            34 Riverbend Master-22    32.00      24.61  
 
Event 12  Women 45-49 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          45 Danville Y Silve-21    40.00      34.27  
 
Event 12  Women 55-59 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret      55 Illinois Masters-21    30.00      19.72  
  2 Schlecht, Rebecca         59 Danville Y Silve-21    40.00      24.92  
 
Event 12  Men 50-54 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ed             53 Danville Y Silve-21  1:00.00      38.34  
 
Event 12  Men 55-59 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             56 Greater Indiana-16     16.50      16.19  
  2 Sobh, Nahil               57 Illinois Masters-21       NT      19.03  
  3 Ball, Sam                 56 Illinois Masters-21    45.00      21.28  
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reik, Anna                29 Danville Y Silve-21  1:20.00    1:20.20  
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanny, Margaret          30 Iswim-16             1:20.00    1:26.83  
  2 Kormanyos, Rose           30 Stephens Family-21   2:20.00    1:29.23  
 
Event 13  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cessna, Kimberly          44 Danville Y Silve-21  1:25.00    1:20.75  
  2 Furry, Heidi              40 Danville Y Silve-21  1:25.90    1:35.20  
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolo, Lisa                45 Iswim-16             1:18.00    1:18.20  
  2 Hieser, Gina              45 Danville Y Silve-21  1:25.00    1:25.92  
 
Event 13  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossert-Hartman, Carol    54 Illinois Masters-21  1:15.00    1:16.56  
  2 Studniarz, Debra          50 Danville Y Silve-21  2:00.00    1:57.31  
 
Event 13  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Emmanuel          18 Riverbend Master-22  2:01.00    1:57.80  
 
Event 13  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Adam             28 Stephens Family-21   1:03.00    1:03.58  
 
Event 13  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfrich, Scott           30 Riverbend Master-22    58.00      54.93  
  2 Scyoc, Joe                32 Riverbend Master-22  1:01.00      59.45  
 -- Lewis, Andrew             30 Team Godzilla-22     1:37.00         DQ  
 
Event 13  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Bill              38 UC21-21              1:30.00    1:15.69  
 
Event 13  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Brent               40 UC21-21              1:02.00    1:01.31  
  2 Grajales, Jose            40 Danville Y Silve-21  1:06.00    1:10.86  
  3 Quadri, Tariq             44 Riverbend Master-22  1:19.79    1:16.30  
 
Event 13  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel          47 UC16-16                56.92      55.47  
  2 Reising, Richard          45 UC21-21              1:04.22    1:06.67  
  3 Kolo, Garrett             45 Iswim-16             1:12.00    1:14.36  
 
Event 13  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munro, Mark               50 Sugar Creek Mast-16  1:03.45    1:04.03  
  2 Foltz, Stuart             51 UC21-21              1:10.00    1:05.26  
 
Event 13  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Larry          70 Riverbend Master-22  2:25.00    2:10.77  
 
Event 14  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drennan, Lauren           23 Danville Y Silve-21    28.50      26.55  
 
Event 14  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stefaniak, Allison        29 Danville Y Silve-21    35.00      32.15  
 
Event 14  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kormanyos, Rose           30 Stephens Family-21   1:10.00      39.01  
  2 Stanny, Margaret          30 Iswim-16               40.00      39.90  
  3 Orban, Kristen            34 Riverbend Master-22    50.01      43.26  
 
Event 14  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               44 Indy Aquatic Mas-16    28.50      26.50  
  2 Marvin, Linda             41 Indy Aquatic Mas-16    29.00      29.78  
  3 Cessna, Kimberly          44 Danville Y Silve-21    36.00      36.62  
 
Event 14  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolo, Lisa                45 Iswim-16               38.00      35.50  
  2 Zimmerman, Julie          45 Danville Y Silve-21    35.00      39.07  
 
Event 14  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         53 Illinois Masters-21    38.00      32.20  
  2 Drennan, Jana             53 Danville Y Silve-21    35.00      33.24  
  3 Bossert-Hartman, Carol    54 Illinois Masters-21    35.00      34.70  
  4 Kelley, Leanne            52 Danville Y Silve-21    37.55      37.00  
  5 Studniarz, Debra          50 Danville Y Silve-21    55.00      58.56  
 
Event 14  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlecht, Rebecca         59 Danville Y Silve-21    50.00      48.75  
 
Event 14  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn           65 Stephens Family-21     59.06      59.90  
 
Event 14  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Emmanuel          18 Riverbend Master-22    53.00      52.83  
 
Event 14  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Adam             28 Stephens Family-21     28.07      27.63  
 
Event 14  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rouch, Stephen            34 Indy Aquatic Mas-16    23.50      24.51  
  2 Helfrich, Scott           30 Riverbend Master-22    27.00      25.71  
  3 Lewis, Andrew             30 Team Godzilla-22       48.00      37.12  
 
Event 14  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Fermin          39 Danville Y Silve-21    29.14      30.26  
  2 Thomas, Bill              38 UC21-21                40.00      33.48  
  3 Bucher, Michael           39 Danville Y Silve-21    35.86      37.11  
 
Event 14  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Jose            40 Danville Y Silve-21    29.36      32.03  
  2 Quadri, Tariq             44 Riverbend Master-22    32.61      33.26  
 
Event 14  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reising, Richard          45 UC21-21                27.88      30.63  
  2 Kolo, Garrett             45 Iswim-16               32.00      33.24  
 
Event 14  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ed             53 Danville Y Silve-21    50.00      45.70  
 
Event 14  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Curt              56 Indy Aquatic Mas-16    28.80      29.67  
  2 Powell, Steve             56 Greater Indiana-16     29.00      30.25  
  3 Sobh, Nahil               57 Illinois Masters-21       NT      34.79  
  4 Ball, Sam                 56 Illinois Masters-21  1:00.00      40.46  
  5 Bechtold, David           59 Danville Y Silve-21  1:00.00      40.67  
 
Event 14  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            61 Illinois Masters-21    39.00      35.48  
 
Event 14  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  67 Elgin Blue Wave-21     31.00      29.92  
 
Event 14  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Larry          70 Riverbend Master-22  1:05.00      53.87  
  2 Takai, Erik               72 Hawaii Masters-39    2:01.00    1:01.25  
 
Event 15  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drennan, Lauren           23 Danville Y Silve-21  1:14.00    1:07.27  
 
Event 15  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stefaniak, Allison        29 Danville Y Silve-21  1:25.00    1:23.82  
  2 Reik, Anna                29 Danville Y Silve-21  1:41.00    1:37.07  
 
Event 15  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan            30 Indy Aquatic Mas-16  1:01.96    1:03.09  
  2 Pope, Amy                 30 Danville Y Silve-21  1:35.00    1:29.67  
 
Event 15  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               44 Indy Aquatic Mas-16  1:12.00    1:06.20  
  2 Marvin, Linda             41 Indy Aquatic Mas-16  1:20.00    1:19.72  
 
Event 15  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolo, Lisa                45 Iswim-16             1:55.00    1:38.34  
 
Event 15  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         53 Illinois Masters-21  1:24.00    1:24.77  
  2 Kelley, Leanne            52 Danville Y Silve-21  1:45.00    1:45.44  
 
Event 15  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn           65 Stephens Family-21   2:45.10    2:46.43  
 
Event 15  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Emmanuel          18 Riverbend Master-22  2:26.87    2:16.23  
 
Event 15  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rouch, Stephen            34 Indy Aquatic Mas-16  1:02.50    1:04.30  
  2 Scyoc, Joe                32 Riverbend Master-22  1:09.00    1:07.52  
 
Event 15  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grajales, Fermin          39 Danville Y Silve-21  2:00.00    1:23.82  
 
Event 15  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Brent               40 UC21-21              1:19.08    1:12.93  
 
Event 15  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel          47 UC16-16              1:04.87    1:06.12  
  2 Kolo, Garrett             45 Iswim-16             1:50.00    1:38.51  
 
Event 15  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foltz, Stuart             51 UC21-21              1:27.00    1:16.17  
 -- Zimmerman, Ed             53 Danville Y Silve-21  3:20.00         DQ  
 
Event 15  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            61 Illinois Masters-21  1:33.00    1:24.34  
 
Event 15  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne          72 UC21-21              1:35.00    1:37.06  
 
Event 16  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hieser, Gina              45 Danville Y Silve-21  3:45.00    3:35.03  
 
Event 16  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucher, Michael           39 Danville Y Silve-21  3:50.12    3:38.95  
 
Event 17  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indy Aquatic Masters-16  'A'                           NT    1:54.95  
     1) Carlson, Megan W30              2) Keller, Curt M56               
     3) Marvin, Linda W41               4) Rouch, Stephen M34             
  2 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:26.32  
     1) Reik, Anna W29                  2) Grajales, Fermin M39           
     3) Bucher, Michael M39             4) Hieser, Gina W45               
 
Event 17  Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illinois Masters-21  'A'                               NT    2:25.42  
     1) Ballantyne, Margaret W55        2) Bossert-Hartman, Carol W54     
     3) Ball, Sam M56                   4) Bresler, Yoram M61             
  2 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:57.84  
     1) Bechtold, David M59             2) Studniarz, Debra W50           
     3) Zimmerman, Ed M53               4) Zimmerman, Julie W45