Licensed to Illinois LMSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/15/2016 11:05 AM
                2015 Evanston Masters December Meet - 12/6/2015                
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 23.57   4/19/2012 Kelly N McNichols                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilcox, Taylor            24 Chicago Athletic-21    24.70      24.44  
  2 Hutton, Taylor A          23 Naperville Waves-21    26.71      27.25  
  3 DeWeirdt, Caroline M      22 Evanston Northsh-21    34.85      31.23  
  4 Bazely, Samantha          24 Chicago Smelts-21      32.13      32.66  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 50.01   4/19/2012 Kelly N McNichols                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutton, Taylor A          23 Naperville Waves-21    57.98      58.56  
      28.25   30.31                                                
  2 DeWeirdt, Caroline M      22 Evanston Northsh-21  1:14.96    1:09.65  
      33.53   36.12                                                
  3 Bazely, Samantha          24 Chicago Smelts-21    1:10.13    1:13.64  
      35.31   38.33                                                
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:49.24   4/19/2012 Kelly N McNichols                          
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutton, Taylor A          23 Naperville Waves-21  2:05.25    2:07.37  
      29.33   32.46   33.49   32.09                                
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 57.54    4/4/2014 Moe A Barrett                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bazely, Samantha          24 Chicago Smelts-21    1:25.13    1:20.76  
      38.68   42.08                                                
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 28.69   4/19/2012 Kelly N McNichols                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeWeirdt, Caroline M      22 Evanston Northsh-21    44.29      41.12  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 57.38   4/19/2012 Kelly N McNichols                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutton, Taylor A          23 Naperville Waves-21  1:10.90    1:10.47  
      33.90   36.57                                                
  2 Bazely, Samantha          24 Chicago Smelts-21    1:28.13    1:26.31  
      39.40   46.91                                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 23.72    1/1/1991 Elisabeth Fabrizi                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Downs, Sarah              26 Evanston Northsh-21    31.32      31.78  
  2 Wuellner, Adrienne        25 Chicago Smelts-21      39.00      33.61  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 51.92    5/9/2012 Isabel Madeira                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Downs, Sarah              26 Evanston Northsh-21  1:23.00    1:10.61  
      33.65   36.96                                                
  2 Wuellner, Adrienne        25 Chicago Smelts-21    1:34.00    1:12.69  
      35.13   37.56                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:55.44    5/8/1998 Jennifer Ridge                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope-Obeda, Emily         28 Chicago Smelts-21    2:31.00    2:27.06  
      33.92   36.82   38.05   38.27                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 27.18   4/19/2007 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Downs, Sarah              26 Evanston Northsh-21    39.28      39.39  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 31.13   4/16/2009 Noelle M Wilhite                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Downs, Sarah              26 Evanston Northsh-21    43.54      43.79  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:07.41   3/11/2012 Jenny R Habjan                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope-Obeda, Emily         28 Chicago Smelts-21    1:28.00    1:24.43  
      40.62   43.81                                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 25.75   4/22/2004 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wuellner, Adrienne        25 Chicago Smelts-21      42.00      35.50  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 58.74   4/19/2012 Rachel Ridgeway                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope-Obeda, Emily         28 Chicago Smelts-21    1:25.00    1:17.91  
      36.88   41.03                                                
  2 Wuellner, Adrienne        25 Chicago Smelts-21    1:38.00    1:24.70  
      38.12   46.58                                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 24.26   4/18/2008 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellison, Kristen L        30 Chicago Smelts-21      28.62      29.83  
  2 Walker, Krista M          34 Chicago Smelts-21      30.00      32.44  
  3 McBride, Courtney         31 Chicago Smelts-21      40.00      33.11  
  4 Kahn, Theodora            31 Chicago Athletic-21    40.00      37.24  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 52.44   5/15/2003 Nadine Day                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellison, Kristen L        30 Chicago Smelts-21    1:05.41    1:06.14  
      32.12   34.02                                                
  2 Galinaitis, Alyssa        31 Chicago Smelts-21    1:10.00    1:08.33  
      33.38   34.95                                                
  3 Walker, Krista M          34 Chicago Smelts-21    1:06.00    1:09.50  
      32.74   36.76                                                
  4 McBride, Courtney         31 Chicago Smelts-21    1:25.00    1:12.91  
      34.50   38.41                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:51.76   5/15/2003 Nadine K Day                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Courtney         31 Chicago Smelts-21    2:55.00    2:43.84  
      34.42   40.87   44.42   44.13                                
  2 Galinaitis, Alyssa        31 Chicago Smelts-21    2:50.00    2:50.33  
      41.42   42.71   43.34   42.86                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 27.71   4/23/2010 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Courtney         31 Chicago Smelts-21      50.00      38.74  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 58.49   4/23/2010 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galinaitis, Alyssa        31 Chicago Smelts-21    1:20.00    1:21.02  
      39.48   41.54                                                
  2 McBride, Courtney         31 Chicago Smelts-21    1:40.00    1:27.05  
      41.29   45.76                                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 30.93   4/19/2012 Noelle M Wilhite                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Krista M          34 Chicago Smelts-21      39.00      40.12  
  2 Ellison, Kristen L        30 Chicago Smelts-21      42.01      40.58  
  3 Kahn, Theodora            31 Chicago Athletic-21    42.23      44.26  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:06.75   4/22/2004 Nadine K Day                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Krista M          34 Chicago Smelts-21    1:26.00    1:28.92  
      41.70   47.22                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 25.39   4/18/2008 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellison, Kristen L        30 Chicago Smelts-21      34.84      33.06  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 56.60   4/18/2008 Zsejke Tusa                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galinaitis, Alyssa        31 Chicago Smelts-21    1:30.00    1:21.04  
      37.37   43.67                                                
  2 Ellison, Kristen L        30 Chicago Smelts-21    1:17.50    1:21.58  
      36.29   45.29                                                
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 51.61   4/22/2004 Liz Dillmann                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lorenz, Kate              38 Chicago Smelts-21    1:05.00    1:02.71  
      30.76   31.95                                                
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 27.91   4/16/2009 Jie Li                                       
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mardy, Megan              36 Chicago Athletic-21    32.00      32.83  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:00.08   4/16/2009 Jie Li                                     
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mardy, Megan              36 Chicago Athletic-21  1:11.00    1:09.73  
      34.05   35.68                                                
  2 Lorenz, Kate              38 Chicago Smelts-21    1:15.00    1:16.47  
      37.42   39.05                                                
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 30.58   4/10/2015 Gabrielle Chang                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lingner, Heather N        39 Evanston Northsh-21    36.50      36.07  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 57.64    5/1/2008 Nadine Day                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lorenz, Kate              38 Chicago Smelts-21    1:20.00    1:21.49  
      37.84   43.65                                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 23.47    5/1/2008 Liz J Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merson, Nikki M           44 Academy Bullets-21     40.20      36.44  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 51.16    5/1/2008 Liz J Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruo, Bernice              42 Evanston Northsh-21  1:16.00    1:14.54  
      35.45   39.09                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:52.28    5/1/2008 Liz J Dillmann                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruo, Bernice              42 Evanston Northsh-21  2:50.00    2:56.45  
      37.91   43.78   47.66   47.10                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 32.07   4/19/2007 Liz J Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merson, Nikki M           44 Academy Bullets-21     57.50      50.03  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 26.28    5/1/2008 Liz J Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merson, Nikki M           44 Academy Bullets-21     47.00      42.20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 59.47    5/1/2008 Liz J Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruo, Bernice              42 Evanston Northsh-21  1:30.00    1:26.78  
      40.95   45.83                                                
  2 Merson, Nikki M           44 Academy Bullets-21   2:00.00    1:35.87  
      44.59   51.28                                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 24.73   4/19/2007 K Pipes-Neilsen                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Inge               45 Lincoln-Way Mast-21    30.03      30.76  
  2 Ciaccio, Leslie J         48 YMCA of Rock Riv-21    40.00      30.84  
  3 McQuillan, Kim            48 Wisconsin Master-20    40.00      40.07  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 52.97   5/17/2007 K Pipes-Neilsen                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaccio, Leslie J         48 YMCA of Rock Riv-21  1:25.00    1:08.80  
      33.45   35.35                                                
  2 Giles-Ott, Ruth           47 Chicago Smelts-21    1:17.00    1:14.57  
      35.20   39.37                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:54.48   4/19/2007 K Pipes-Neilsen                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           47 Chicago Smelts-21    3:05.00    3:03.78  
      43.36   46.26   47.28   46.88                                
  2 McQuillan, Kim            48 Wisconsin Master-20  3:05.00    3:07.67  
      42.07   48.46   48.99   48.15                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 28.11   5/17/2007 K Pipes-Neilsen                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muyres, Sarah A           49 Evanston Northsh-21    36.50      36.07  
  2 McQuillan, Kim            48 Wisconsin Master-20    50.00      47.06  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 59.70   4/19/2007 K Pipes-Neilsen                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           47 Chicago Smelts-21    1:26.64    1:25.33  
      41.66   43.67                                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 31.27   4/12/2007 K Pipes-Neilsen                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Inge               45 Lincoln-Way Mast-21    36.75      39.64  
  2 Ciaccio, Leslie J         48 YMCA of Rock Riv-21    45.00      40.22  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:09.87   4/12/2007 K Pipes-Neilsen                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaccio, Leslie J         48 YMCA of Rock Riv-21  1:40.00    1:22.51  
      38.95   43.56                                                
  2 Clark, Inge               45 Lincoln-Way Mast-21  1:22.59    1:29.46  
      41.81   47.65                                                
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 58.39   4/12/2007 K Pipes-Neilsen                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           47 Chicago Smelts-21    1:40.42    1:39.32  
      43.64   55.68                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 1:00.10   5/17/2007 K Pipes-Neilsen                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muyres, Sarah A           49 Evanston Northsh-21  1:22.00    1:21.25  
      37.34   43.91                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 25.99   4/10/2015 Liz Dillman                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              53 Chicago Smelts-21      27.50      27.89  
  2 Schwartz, Lisa            52 Deerfield Master-21    31.70      32.32  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 57.99    5/9/2013 Heidi Kafka                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              53 Chicago Smelts-21    1:01.00    1:01.64  
      29.49   32.15                                                
  2 Crewe, Sarah J            54 Evanston Northsh-21  1:17.00    1:14.81  
      36.51   38.30                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 2:02.92   4/10/2015 Liz Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              53 Chicago Smelts-21    2:33.00    2:34.86  
      37.49   39.27   39.34   38.76                                
  2 Crewe, Sarah J            54 Evanston Northsh-21  2:37.66    2:37.03  
      37.14   39.44   40.57   39.88                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 30.82   4/10/2015 Mary Pletch                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            52 Deerfield Master-21    38.40      39.38  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:06.65   4/10/2015 Heidi Kafka                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            52 Deerfield Master-21  1:21.60    1:23.97  
      40.65   43.32                                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 34.45   4/23/2010 Jane M Robie                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            52 Deerfield Master-21    40.50      40.61  
  2 Srivastava, Marcia        50 Evanston Northsh-21    45.00      44.56  
  3 Crewe, Sarah J            54 Evanston Northsh-21    42.86      50.10  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:16.65   4/10/2015 Liz Dillmann                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Srivastava, Marcia        50 Evanston Northsh-21  1:45.00    1:40.01  
      47.74   52.27                                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 1:06.95    5/9/2013 Andrea Block                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              53 Chicago Smelts-21    1:12.00    1:13.07  
      34.48   38.59                                                
  2 Srivastava, Marcia        50 Evanston Northsh-21  2:30.00    1:29.36  
      41.88   47.48                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 28.37   3/15/2008 C G Stonsifer                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Greco, Janie B        59 Deerfield Master-21    33.00      32.04  
  2 Seguine, Holly            59 Evanston Northsh-21    40.00      39.96  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:02.37   4/23/2015 Mary Kay Graber                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Greco, Janie B        59 Deerfield Master-21  1:13.00    1:12.41  
      34.56   37.85                                                
  2 Kulak, Marilyn            59 Lincoln-Way Mast-21  1:25.00    1:24.92  
      40.85   44.07                                                
  3 Seguine, Holly            59 Evanston Northsh-21  1:30.00    1:29.15  
      41.52   47.63                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 2:23.09   4/14/2005 Cynthia L Jones                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            59 Lincoln-Way Mast-21  3:15.00    3:07.32  
      41.72   47.65   50.46   47.49                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 32.37   5/20/2010 Patricia B Murphy                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            59 Lincoln-Way Mast-21    49.00      46.48  
  2 Seguine, Holly            59 Evanston Northsh-21    45.00      48.68  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:10.24   5/20/2010 Patricia B Murphy                          
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            59 Lincoln-Way Mast-21  1:40.00    1:39.95  
      49.07   50.88                                                
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 38.45   4/10/2015 Cheryl Kuczek                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Greco, Janie B        59 Deerfield Master-21    43.50      41.89  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:26.72    4/4/2014 Christine Stratto                          
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Dana               56 Evanston Northsh-21  1:40.00    1:40.86  
      47.80   53.06                                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 1:14.88    3/2/2008 C G Stonsifer                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            59 Lincoln-Way Mast-21  1:40.00    1:40.09  
      47.21   52.88                                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 28.71   4/25/2013 C G Stonsifer                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bard, Judy                64 Chicago Smelts-21      44.99      47.38  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:08.13    4/7/2011 Cynthia L Jones                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bard, Judy                64 Chicago Smelts-21    1:43.06    1:45.60  
      49.38   56.22                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 2:31.39   4/23/2013 Cynthia L Jones                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bard, Judy                64 Chicago Smelts-21    3:50.84    3:50.16  
      51.31   58.99 1:01.43   58.43                                
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 40.78   4/25/2013 C G Stonsifer                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bard, Judy                64 Chicago Smelts-21      55.10      56.16  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:29.32   1/22/2006 Patricia Brummet                           
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bard, Judy                64 Chicago Smelts-21    2:01.77    2:02.51  
      58.10 1:04.41                                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 30.64   4/23/2015 Cynthia Jones                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Daphne E        68 UC21-21              1:00.00    1:14.71  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 37.93   4/10/2015 Meredith A Moore                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Daphne E        68 UC21-21              1:00.00    1:30.70  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 42.50   4/23/2015 Georgia McDaniel                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Daphne E        68 UC21-21              1:00.00    1:32.90  
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 43.16    5/8/1998 Louise Donovan                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Mary A            82 Chicago Smelts-21    1:13.03    1:04.43  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:39.67    5/8/1998 Louise Donovan                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Mary A            82 Chicago Smelts-21    2:20.76    2:26.89  
    1:07.64 1:19.25                                                
 
Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 3:42.06    5/8/1998 Louise Donovan                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Mary A            82 Chicago Smelts-21    4:57.67    5:03.81  
    1:05.76 1:16.44 1:22.11 1:19.50                                
 
Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 1:10.09    4/4/2014 Joanne T Rooney                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Mary A            82 Chicago Smelts-21    2:31.73    1:46.55  
 
Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 2:19.38    4/4/2014 Joanne Rooney                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Mary A            82 Chicago Smelts-21    3:18.21    3:06.74  
    1:34.62 1:32.12                                                
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 20.25    1/1/1994 Erik Mauer                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorman, Jake              22 Chicago Smelts-21      25.43      26.87  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 45.11    1/1/1994 Erik Mauer                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorman, Jake              22 Chicago Smelts-21      57.25      58.73  
      28.29   30.44                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 25.95   4/19/2012 Kevin Ridgeway                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Eric           24 Chicago Athletic-21    30.00      33.50  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 55.05    5/9/2013 Kevin M Puskaric                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Eric           24 Chicago Athletic-21  1:20.00    1:12.28  
      33.53   38.75                                                
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 22.30   1/25/2015 Bryce Bohman                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorman, Jake              22 Chicago Smelts-21      32.11      30.68  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 52.33   4/23/2010 Eric T Nilsson                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Eric           24 Chicago Athletic-21  1:05.00    1:08.97  
      31.86   37.11                                                
 -- Gorman, Jake              22 Chicago Smelts-21    1:15.22         DQ  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 20.15   4/22/2004 Hermanus Louw                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boniface, Thomas          26 Chicago Athletic-21    23.00      23.24  
  2 Perry, Alex M             28 Chicago Athletic-21    24.00      24.09  
  3 Weidman, David            28 Chicago Athletic-21    25.00      24.19  
  4 White, Patrick M          29 Chicago Smelts-21      25.00      26.08  
  5 Ong, Tazhi                26 Chicago Smelts-21      28.00      26.75  
 -- Kristinsson, Hilmir       26 Chicago Smelts-21      50.11         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 44.24   4/16/2009 Terry Silkaitis                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boniface, Thomas          26 Chicago Athletic-21    50.00      50.26  
      24.26   26.00                                                
  2 Perry, Alex M             28 Chicago Athletic-21    52.00      52.32  
      24.90   27.42                                                
  3 Weidman, David            28 Chicago Athletic-21    55.50      53.95  
      26.14   27.81                                                
  4 White, Patrick M          29 Chicago Smelts-21      55.00      57.27  
      26.81   30.46                                                
  5 Brown, Scott              25 Ffc SwimMonsters-21    59.78      58.06  
      27.85   30.21                                                
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:39.78   4/22/2004 Hermanus Louw                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boniface, Thomas          26 Chicago Athletic-21  1:52.00    1:50.37  
      25.16   27.07   29.05   29.09                                
  2 Perkey, Dan               29 Chicago Smelts-21    2:02.34    2:01.99  
      27.22   30.64   31.88   32.25                                
  3 White, Patrick M          29 Chicago Smelts-21    2:05.00    2:07.87  
      27.43   32.38   34.03   34.03                                
  4 Brown, Scott              25 Ffc SwimMonsters-21  2:08.00    2:10.84  
      28.07   31.26   34.23   37.28                                
  5 Wright-Huynh, Joshua      27 Chicago Smelts-21    2:21.12    2:29.08  
      32.52   36.95   39.20   40.41                                
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 50.90   4/22/2004 Neil Peiffer                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Alex M             28 Chicago Athletic-21    56.00    1:00.17  
      29.24   30.93                                                
  2 Gebhart, Joseph           26 Chicago Smelts-21    1:30.00    1:12.97  
      35.15   37.82                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 25.97   1/24/2010 Paul M Ridgeway                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ong, Tazhi                26 Chicago Smelts-21      34.00      32.06  
  2 Strellner, Reid           29 Chicago Smelts-21      32.99      33.56  
  3 Kristinsson, Hilmir       26 Chicago Smelts-21    1:01.11      43.89  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 55.82    4/5/2009 Paul M Ridgeway                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perkey, Dan               29 Chicago Smelts-21    1:08.00    1:08.43  
      31.87   36.56                                                
  2 Ong, Tazhi                26 Chicago Smelts-21    1:12.00    1:10.44  
      33.28   37.16                                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 22.54   4/10/2015 Eric Chiu                                    
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boniface, Thomas          26 Chicago Athletic-21    26.00      24.54  
  2 Strellner, Reid           29 Chicago Smelts-21      27.99      27.56  
  3 Ong, Tazhi                26 Chicago Smelts-21      30.00      28.68  
  4 Brown, Scott              25 Ffc SwimMonsters-21    31.00      28.72  
  5 White, Patrick M          29 Chicago Smelts-21      35.00      30.50  
  6 Wright-Huynh, Joshua      27 Chicago Smelts-21      30.00      32.81  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 48.72   4/25/2013 Mark Johnson                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perkey, Dan               29 Chicago Smelts-21      59.99    1:00.56  
      29.12   31.44                                                
  2 Brown, Scott              25 Ffc SwimMonsters-21  1:20.00    1:07.36  
      30.20   37.16                                                
  3 Gebhart, Joseph           26 Chicago Smelts-21    1:45.00    1:15.69  
      34.01   41.68                                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 50.79   4/10/2015 Eric Chiu                                    
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Alex M             28 Chicago Athletic-21  1:00.00    1:00.33  
      27.41   32.92                                                
  2 Ong, Tazhi                26 Chicago Smelts-21    1:07.00    1:07.06  
      31.52   35.54                                                
  3 Brown, Scott              25 Ffc SwimMonsters-21  1:10.00    1:09.88  
      33.17   36.71                                                
  4 White, Patrick M          29 Chicago Smelts-21    1:15.00    1:14.71  
      32.25   42.46                                                
  5 Wright-Huynh, Joshua      27 Chicago Smelts-21    1:15.00    1:15.38  
      33.40   41.98                                                
  6 Gebhart, Joseph           26 Chicago Smelts-21    1:45.00    1:15.60  
      35.27   40.33                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 21.11    5/7/2009 John Javorski                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santoro, Antonio          32 Chicago Athletic-21    24.50      23.54  
  2 Konetzki, Alexander       34 Chicago-21             24.38      24.50  
  3 Weikel, Charlie           31 UC21-21                35.00      28.36  
  4 Hall, Vincent             33 Evanston Northsh-21    30.82      31.58  
  5 Lentino, Joseph M         34 High Ridge YMCA-21     31.00      33.88  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 46.29   4/23/2010 Vincent A Allegra                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weikel, Charlie           31 UC21-21              1:30.00    1:02.15  
      29.09   33.06                                                
  2 Hall, Vincent             33 Evanston Northsh-21  1:09.15    1:10.78  
      33.57   37.21                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:43.53   3/27/2010 Timothy Carlson                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          30 Chicago Smelts-21    2:26.81    2:23.62  
      31.02   35.58   38.82   38.20                                
  2 Lentino, Joseph M         34 High Ridge YMCA-21   2:55.00    2:58.65  
      36.97   44.49   49.71   47.48                                
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 24.56   4/19/2012 Timothy Carlson                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konetzki, Alexander       34 Chicago-21             31.59      32.46  
  2 Cowen, Michael W          30 Chicago Smelts-21      34.00      35.18  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 52.86    4/7/2011 Timothy Carlson                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          30 Chicago Smelts-21    1:15.58    1:14.67  
      36.63   38.04                                                
  2 Lentino, Joseph M         34 High Ridge YMCA-21   1:23.00    1:27.30  
      43.68   43.62                                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 26.55   4/13/2003 Sergio Lopez Miro                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Vincent             33 Evanston Northsh-21    36.37      35.71  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 56.16   5/20/2010 Timothy Carlson                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Vincent             33 Evanston Northsh-21  1:19.07    1:18.23  
      36.31   41.92                                                
  2 Cowen, Michael W          30 Chicago Smelts-21    1:28.32    1:22.46  
      38.90   43.56                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 23.16   5/22/2010 John Javorski                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santoro, Antonio          32 Chicago Athletic-21    26.50      24.88  
  2 Konetzki, Alexander       34 Chicago-21             32.00      27.70  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 51.31  12/13/2009 Timothy Carlson                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konetzki, Alexander       34 Chicago-21           1:09.67    1:05.98  
      29.96   36.02                                                
  2 Cowen, Michael W          30 Chicago Smelts-21    1:14.41    1:16.60  
      35.28   41.32                                                
  3 Hall, Vincent             33 Evanston Northsh-21  1:40.00    1:24.36  
      45.12   39.24                                                
  4 Lentino, Joseph M         34 High Ridge YMCA-21   1:30.00    1:36.32  
      43.67   52.65                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 20.70   4/16/2009 Vlad Pyshnenko                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milton, Trevis B          37 Chicago Athletic-21    24.00      24.28  
  2 Gonzalez, Fermin          38 High Ridge YMCA-21     29.42      28.69  
  3 Hillsamer, David          35 UC21-21                28.22      29.42  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 44.24   4/16/2009 Vlad Pyshnenko                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milton, Trevis B          37 Chicago Athletic-21    53.00      53.53  
      25.50   28.03                                                
  2 Hillsamer, David          35 UC21-21              1:08.71    1:08.92  
      33.56   35.36                                                
  3 Ruley, Nic                37 Chicago Smelts-21    1:16.59    1:17.50  
      35.45   42.05                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:36.77   4/16/2009 Vlad Pyshnenko                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillsamer, David          35 UC21-21              2:49.75    2:49.79  
      40.62   42.45   45.80   40.92                                
  2 Ruley, Nic                37 Chicago Smelts-21    2:50.02    3:03.68  
      36.20   43.37   50.07   54.04                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 25.07   4/28/2011 T R Raese                                    
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milton, Trevis B          37 Chicago Athletic-21    28.00      28.03  
  2 Gonzalez, Fermin          38 High Ridge YMCA-21     37.81      37.18  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 53.69    5/9/2013 Justin W Mitchell                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milton, Trevis B          37 Chicago Athletic-21    59.00      59.25  
      28.78   30.47                                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 26.98   4/18/1999 Plamen Alexandrov                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Paul               36 Chicago Smelts-21      32.01      33.66  
  2 Gonzalez, Fermin          38 High Ridge YMCA-21     43.00      39.42  
  3 Hillsamer, David          35 UC21-21                44.58      44.97  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 58.36   4/18/1999 Plamen Alexandrov                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruley, Nic                37 Chicago Smelts-21    1:36.27    1:38.55  
      46.72   51.83                                                
  2 Hillsamer, David          35 UC21-21              1:37.19    1:46.60  
      49.26   57.34                                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 23.33    5/8/1998 Thomas Redig                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Paul               36 Chicago Smelts-21      26.02      27.16  
  2 Gonzalez, Fermin          38 High Ridge YMCA-21     33.74      33.22  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 52.33    4/7/2011 Bela Szabados                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Paul               36 Chicago Smelts-21      57.01    1:02.00  
      28.58   33.42                                                
  2 Ruley, Nic                37 Chicago Smelts-21    2:00.00    2:04.96  
      54.83 1:10.13                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 54.50   5/20/2010 T R Raese                                    
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Paul               36 Chicago Smelts-21    1:00.68    1:04.42  
      29.74   34.68                                                
  2 Gonzalez, Fermin          38 High Ridge YMCA-21   1:19.45    1:17.48  
      36.73   40.75                                                
  3 Ruley, Nic                37 Chicago Smelts-21    1:33.53    1:41.43  
      50.67   50.76                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 21.18   4/23/2010 Vlad Pyshnenko                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Secor, Don                40 Naperville Waves-21    24.40      23.60  
  2 Bennett, Patrick J        44 Evanston Northsh-21    24.00      25.20  
  3 Colteu, Claudiu           42 Ffc SwimMonsters-21    26.00      25.52  
  4 Olivieri, Jason           41 UC21-21                29.00      27.63  
  5 Ward, Toussaint           43 High Ridge YMCA-21     34.91      36.15  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 45.37   4/23/2010 Vlad Pyshnenko                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Secor, Don                40 Naperville Waves-21    55.00      52.41  
      25.29   27.12                                                
  2 Bennett, Patrick J        44 Evanston Northsh-21    56.00      56.11  
      26.79   29.32                                                
  3 Olivieri, Jason           41 UC21-21              1:05.00    1:02.08  
      30.78   31.30                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:39.50   4/23/2010 Vlad Pyshnenko                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reader, Paul              40 Blue Marlins-21      1:55.00    1:55.47  
      27.02   29.02   30.02   29.41                                
  2 Secor, Don                40 Naperville Waves-21  1:59.90    1:57.38  
      27.38   29.48   30.20   30.32                                
  3 Olivieri, Jason           41 UC21-21              2:20.00    2:16.89  
      32.71   34.49   35.80   33.89                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 24.93   4/23/2010 Bryan S Malas                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colteu, Claudiu           42 Ffc SwimMonsters-21    33.00      31.78  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 53.99   4/23/2010 Bryan S Malas                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Secor, Don                40 Naperville Waves-21  1:01.50    1:00.18  
      29.53   30.65                                                
  2 Reader, Paul              40 Blue Marlins-21      1:04.00    1:02.55  
      30.78   31.77                                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 26.89   5/14/2002 Plamen Alexandrov                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reader, Paul              40 Blue Marlins-21        33.00      33.01  
  2 Colteu, Claudiu           42 Ffc SwimMonsters-21    35.00      33.63  
  3 Bennett, Patrick J        44 Evanston Northsh-21    31.90      34.00  
  4 Ward, Toussaint           43 High Ridge YMCA-21     37.46      37.53  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 23.90   5/15/2003 John Pratt                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colteu, Claudiu           42 Ffc SwimMonsters-21    28.00      28.00  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 52.65   5/15/2003 John L Pratt                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colburn, Chris M          43 Academy Bullets-21   1:05.00    1:04.93  
      30.54   34.39                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 54.67   5/11/2006 Jim Tuchler                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Colteu, Claudiu           42 Ffc SwimMonsters-21  1:09.00         DQ  
      31.11   34.85                                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 21.80   4/26/2012 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keller, Matt              46 Blue Marlins-21        23.80      23.99  
  2 Bickers, Charles          48 Ffc SwimMonsters-21    29.00      28.22  
  3 Fitzpatrick, Mike         45 Chicago Athletic-21    30.00      30.13  
  4 Smyth, Patrick            45 Chicago Athletic-21    35.00      34.85  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 46.46   5/20/2010 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keller, Matt              46 Blue Marlins-21        59.50      57.34  
      26.95   30.39                                                
  2 Bickers, Charles          48 Ffc SwimMonsters-21  1:02.00    1:03.00  
      30.82   32.18                                                
  3 Fitzpatrick, Mike         45 Chicago Athletic-21  1:15.00    1:09.55  
      33.40   36.15                                                
  4 Smyth, Patrick            45 Chicago Athletic-21  1:16.00    1:24.80  
      40.56   44.24                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:41.69   5/20/2010 David E Sims                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keller, Matt              46 Blue Marlins-21      1:53.50    1:52.32  
      26.10   28.32   29.00   28.90                                
  2 Krull, Dave               48 Glenbrook Aquati-21  2:04.00    2:03.38  
      28.77   31.33   31.87   31.41                                
  3 Welcher, Robert L         46 Chicago Smelts-21    2:20.00    2:23.21  
      33.70   36.38   37.37   35.76                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 25.21    4/4/2014 Bryan S Malas                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcher, Robert L         46 Chicago Smelts-21      34.00      33.67  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 54.18   4/23/2010 Jim Tuchler                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krull, Dave               48 Glenbrook Aquati-21  1:06.00    1:03.95  
      30.82   33.13                                                
  2 Welcher, Robert L         46 Chicago Smelts-21    1:14.00    1:11.65  
      35.76   35.89                                                
  3 Bickers, Charles          48 Ffc SwimMonsters-21  1:18.00    1:15.18  
      37.30   37.88                                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 26.95   4/23/2010 Jim Tuchler                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smyth, Patrick            45 Chicago Athletic-21    45.00      44.54  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 59.26   5/20/2010 Jim Tuchler                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcher, Robert L         46 Chicago Smelts-21    1:25.00    1:22.72  
      40.23   42.49                                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 24.05   5/21/2010 David Sims                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickers, Charles          48 Ffc SwimMonsters-21    38.00      35.61  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 53.56   4/26/2012 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keller, Matt              46 Blue Marlins-21      1:02.20    1:00.05  
      27.78   32.27                                                
  2 Welcher, Robert L         46 Chicago Smelts-21    1:14.00    1:11.47  
      33.44   38.03                                                
  3 Bickers, Charles          48 Ffc SwimMonsters-21  1:25.00    1:13.86  
      34.56   39.30                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 21.97    5/9/2013 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasak, Amit               54 Chicago Athletic-21    25.00      26.34  
  2 Cohn, Lee B               54 Glenbrook Aquati-21    26.41      26.44  
  3 Reisner, Dan              54 UC21-21                27.50      26.79  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 47.74    5/1/2014 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reisner, Dan              54 UC21-21                59.90      56.78  
      27.65   29.13                                                
  2 Hasak, Amit               54 Chicago Athletic-21    57.00      59.56  
      29.13   30.43                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:46.38   4/25/2013 David E Sims                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reisner, Dan              54 UC21-21              2:10.00    2:08.34  
      30.05   31.61   32.91   33.77                                
  2 Hoff, Seth                53 Chicago Smelts-21    2:25.00    2:19.82  
      29.43   36.56   40.66   33.17                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 25.66    5/9/2013 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohn, Lee B               54 Glenbrook Aquati-21    32.68      34.71  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 55.45   3/29/2015 Jim Tuchler                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoff, Seth                53 Chicago Smelts-21    1:10.00    1:07.80  
      32.92   34.88                                                
  2 Cohn, Lee B               54 Glenbrook Aquati-21  1:12.21    1:13.04  
      35.67   37.37                                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 27.86    5/9/2013 David E Sims                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoff, Seth                53 Chicago Smelts-21      33.50      33.01  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:00.78    5/9/2013 David E Sims                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoff, Seth                53 Chicago Smelts-21    1:14.00    1:11.73  
      34.38   37.35                                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 24.62   4/10/2015 Jim Tuchler                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoff, Seth                53 Chicago Smelts-21      27.50      27.03  
  2 Hasak, Amit               54 Chicago Athletic-21    28.00      29.11  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 23.15   4/22/2004 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruderman, Richard         57 Evanston Northsh-21    25.00      25.24  
  2 Black, Boyd E             59 Evanston Northsh-21    27.80      26.65  
  3 Drake, Rick               57 Illinois Masters-21    27.50      28.17  
  4 Toth, Peter P             56 UC21-21                29.00      28.88  
  5 Hill, Gordon A            57 Evanston Northsh-21    32.00      30.80  
  6 Shapiro, Steven H         57 Deerfield Master-21    31.63      34.52  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 50.45    5/7/2009 Phil L Dodson                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Boyd E             59 Evanston Northsh-21  1:06.50    1:02.02  
      29.50   32.52                                                
  2 Drake, Rick               57 Illinois Masters-21  1:01.50    1:02.25  
      29.19   33.06                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:51.71   5/20/2010 Phil L Dodson                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bishop, David A           56 Southwest Ohio M-17  1:55.09    1:57.36  
      26.40   29.04   30.13   31.79                                
  2 Shapiro, Steven H         57 Deerfield Master-21  2:35.15    2:36.47  
      35.68   39.41   40.16   41.22                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 27.36   4/16/2009 Russell Meyer                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted J             55 Fossil Fish-21         31.50      30.80  
  2 Black, Boyd E             59 Evanston Northsh-21    34.50      33.72  
  3 Drake, Rick               57 Illinois Masters-21    34.00      34.69  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 29.57   4/27/2000 Peter Andersen                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Boyd E             59 Evanston Northsh-21    34.50      34.90  
  2 Shekleton, Tim            58 Barrington Area-21     40.20      38.86  
  3 Hill, Gordon A            57 Evanston Northsh-21    45.00      41.06  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 25.26    4/4/2014 Marty Krug                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted J             55 Fossil Fish-21         26.60      27.00  
  2 Ruderman, Richard         57 Evanston Northsh-21    28.00      27.95  
  3 Drake, Rick               57 Illinois Masters-21    30.00      29.96  
  4 Shekleton, Tim            58 Barrington Area-21     33.40      32.33  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 56.76    4/4/2014 Marty Krug                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted J             55 Fossil Fish-21         58.50      59.36  
      27.94   31.42                                                
  2 Shekleton, Tim            58 Barrington Area-21   1:17.50    1:16.08  
      35.00   41.08                                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 59.98    4/4/2014 Marty Krug                                   
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted J             55 Fossil Fish-21       1:05.00    1:03.55  
      29.20   34.35                                                
  2 Toth, Peter P             56 UC21-21              1:20.00    1:26.77  
      40.16   46.61                                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 23.10   4/16/2009 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldt, Allan              63 Ffc SwimMonsters-21    29.30      28.28  
  2 Lunkes, Joe C             60 UC21-21                28.00      28.54  
  3 Fauria, Robert J          60 Northwestern Aqu-21    33.00      29.30  
  4 Patronsky, Ross T         64 Chicago Smelts-21      29.60      30.15  
  5 Moss, Lawrence J          60 High Ridge YMCA-21     33.38      34.62  
  6 Milner, Mitchell          61 High Ridge YMCA-21     40.00      37.18  
  7 Popadic, Mirko            61 High Ridge YMCA-21     37.58      37.22  
  8 Clancy, Ed                61 Chicago Athletic-21    55.00      39.98  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 52.23   4/16/2009 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            60 Blue Marlins-21      1:20.00      59.47  
      28.31   31.16                                                
  2 Feldt, Allan              63 Ffc SwimMonsters-21  1:05.00    1:03.60  
      31.09   32.51                                                
  3 Lunkes, Joe C             60 UC21-21              1:03.00    1:03.65  
      30.68   32.97                                                
  4 Patronsky, Ross T         64 Chicago Smelts-21    1:05.00    1:05.05  
      31.24   33.81                                                
  5 Anderson, Mark J          62 Illinois Masters-21  1:05.00    1:06.90  
      32.04   34.86                                                
  6 Carroll, Joe              64 Evanston Northsh-21  1:08.11    1:07.43  
      31.99   35.44                                                
  7 Fauria, Robert J          60 Northwestern Aqu-21  1:15.00    1:08.23  
      32.99   35.24                                                
  8 Reed, Michael E           60 Libertyville Mas-21  1:09.00    1:09.14  
      33.55   35.59                                                
  9 Moss, Lawrence J          60 High Ridge YMCA-21   1:13.77    1:16.87  
      36.11   40.76                                                
 10 Popadic, Mirko            61 High Ridge YMCA-21   1:36.27    1:27.15  
      41.37   45.78                                                
 11 Clancy, Ed                61 Chicago Athletic-21  1:45.00    1:34.51  
      46.45   48.06                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:55.84   4/16/2009 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            60 Blue Marlins-21      2:05.00    2:08.84  
      29.67   31.72   32.69   34.76                                
  2 Anderson, Mark J          62 Illinois Masters-21  2:25.00    2:26.80  
      34.02   37.30   37.95   37.53                                
  3 Reed, Michael E           60 Libertyville Mas-21  2:38.00    2:33.84  
      34.42   39.57   41.11   38.74                                
  4 Hoppe, David C            62 High Ridge YMCA-21   2:45.00    2:48.19  
      38.36   41.87 1:27.96                                        
  5 Clancy, Ed                61 Chicago Athletic-21  4:00.00    3:27.88  
    1:19.29   16.88   56.43   55.28                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 27.90   4/19/2012 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldt, Allan              63 Ffc SwimMonsters-21    35.30      35.06  
  2 Patronsky, Ross T         64 Chicago Smelts-21      37.00      38.37  
  3 Hoppe, David C            62 High Ridge YMCA-21     46.30      41.55  
  4 Hertel, Robert G          64 Evanston Northsh-21    46.00      46.93  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:01.75    5/1/2008 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            60 Blue Marlins-21      1:10.00    1:14.68  
      37.49   37.19                                                
  2 Anderson, Mark J          62 Illinois Masters-21  1:16.00    1:19.37  
      38.84   40.53                                                
  3 Hoppe, David C            62 High Ridge YMCA-21   1:40.00    1:34.59  
      45.25   49.34                                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 30.86    4/2/2004 Peter Andersen                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lunkes, Joe C             60 UC21-21                37.00      35.98  
  2 Feldt, Allan              63 Ffc SwimMonsters-21    40.00      38.42  
  3 Carroll, Joe              64 Evanston Northsh-21    38.00      38.65  
  4 Patronsky, Ross T         64 Chicago Smelts-21      37.50      38.80  
  5 Moss, Lawrence J          60 High Ridge YMCA-21     40.39      41.63  
  6 Popadic, Mirko            61 High Ridge YMCA-21     44.94      44.57  
  7 Hertel, Robert G          64 Evanston Northsh-21    45.00      45.36  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:08.69   4/22/2004 Peter Andersen                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            60 Blue Marlins-21      1:20.00    1:20.94  
      38.93   42.01                                                
  2 Hertel, Robert G          64 Evanston Northsh-21  1:44.00    1:42.39  
      50.04   52.35                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 27.00   4/16/2009 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lunkes, Joe C             60 UC21-21                34.00      32.80  
  2 Patronsky, Ross T         64 Chicago Smelts-21      35.50      36.73  
  3 Hoppe, David C            62 High Ridge YMCA-21     48.20      38.62  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 1:02.36   4/11/2013 Phil L Dodson                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoppe, David C            62 High Ridge YMCA-21   1:52.10    1:37.55  
      43.48   54.07                                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 1:01.25   5/25/2008 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lunkes, Joe C             60 UC21-21              1:15.00    1:13.81  
      36.91   36.90                                                
  2 Feldt, Allan              63 Ffc SwimMonsters-21  1:16.00    1:14.22  
      35.37   38.85                                                
  3 Fauria, Robert J          60 Northwestern Aqu-21  1:30.00    1:22.97  
      40.85   42.12                                                
  4 Reed, Michael E           60 Libertyville Mas-21  1:25.51    1:28.22  
      40.88   47.34                                                
  5 Moss, Lawrence J          60 High Ridge YMCA-21   1:31.02    1:32.16  
      46.10   46.06                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 24.80   4/25/2013 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsen, Ron               69 High Ridge YMCA-21     49.00      48.14  
  2 Akbar, Clyde              67 Swim Fort Lauder-50  1:02.54      56.84  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 1:00.00  12/15/2013 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsen, Ron               69 High Ridge YMCA-21   1:46.76    1:45.62  
      49.19   56.43                                                
  2 Akbar, Clyde              67 Swim Fort Lauder-50  2:20.66    2:05.00  
      59.39 1:05.61                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 2:12.38   4/25/2013 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsen, Ron               69 High Ridge YMCA-21   3:51.47    3:51.86  
      52.15   58.89 1:03.02   57.80                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 30.30    4/4/2014 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alsen, Donald J           66 Blue Marlins-21        50.00      51.08  
  2 Skrocki, Robert M         69 UC21-21              1:15.28    1:15.07  
  3 Akbar, Clyde              67 Swim Fort Lauder-50  1:20.73    1:24.29  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:06.03   3/29/2014 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skrocki, Robert M         69 UC21-21              2:40.66    3:02.73  
    1:33.43 1:29.30                                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 32.75   4/10/2015 Peder Dahlberg                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Alsen, Donald J           66 Blue Marlins-21        46.50         DQ  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:12.89   4/10/2015 Peder Dahlberg                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alsen, Donald J           66 Blue Marlins-21      1:50.00    1:52.31  
      51.10 1:01.21                                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 28.59   3/29/2014 Bryan J Bateman                              
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alsen, Donald J           66 Blue Marlins-21        42.00      44.44  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 1:06.26    4/4/2014 Bryan J Bateman                            
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alsen, Donald J           66 Blue Marlins-21      1:45.00    1:47.67  
      49.37   58.30                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 2:26.46   4/27/2001 Wayne Leengran                             
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schafer, David D          70 Ffc SwimMonsters-21  3:45.00    3:01.66  
      41.09   45.90   47.35   47.32                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 35.60   2/18/2001 John R Masters                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schafer, David D          70 Ffc SwimMonsters-21    40.00      38.70  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
       LOCAL: L 1:23.47   4/25/2013 Andy Barry                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schafer, David D          70 Ffc SwimMonsters-21  1:40.00    1:33.04  
      40.46   52.58                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
       LOCAL: L 30.06    4/6/2008 Tom Banfield                                 
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Samuel H      75 Ffc SwimMonsters-21    38.00      35.67  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 37.10    1/1/1991 Edward Shea                                  
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Samuel H      75 Ffc SwimMonsters-21    45.00      40.90  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
       LOCAL: L 1:22.92    1/1/1990 Edward Shea                                
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Samuel H      75 Ffc SwimMonsters-21  1:35.00    1:32.07  
      44.07   48.00                                                
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
       LOCAL: L 1:25.84   4/10/2015 Robert Baron                               
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Samuel H      75 Ffc SwimMonsters-21  1:39.00    1:47.40  
      47.01 1:00.39                                                
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Athletic Clubs Masters-21  'A'            1:37.81    1:40.12  
     1) Weidman, David M28              2) Perry, Alex M M28              
     3) Wilcox, Taylor W24              4) Mardy, Megan W36               
       23.80    23.60    29.05    23.67                                    
  2 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    1:47.22  
     1) Strellner, Reid M29             2) Ellison, Kristen L W30         
     3) Lorenz, Kate W38                4) Gorman, Jake M22               
       25.50    29.07    28.11    24.54                                    
  3 Chicago Smelts-21  'B'                                 NT    1:49.45  
     1) Bazely, Samantha W24            2) Galinaitis, Alyssa W31         
     3) Perkey, Dan M29                 4) White, Patrick M M29           
       31.94    29.84    23.48    24.19                                    
  4 Evanston Northshore  Masters-21  'A'                   NT    2:03.67  
     1) DeWeirdt, Caroline M W22        2) Ruo, Bernice W42               
     3) Hall, Vincent M33               4) Black, Boyd E M59              
       30.95    31.38    33.54    27.80                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Athletic Clubs Masters-21  'A'            1:58.92    2:09.44  
     1) Mardy, Megan W36                2) Rosenbaum, Eric M24            
     3) Weidman, David M28              4) Kahn, Theodora W31             
       32.37    33.19    27.73    36.15                                    
  2 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    2:11.33  
     1) Strellner, Reid M29             2) Lorenz, Kate W38               
     3) Gorman, Jake M22                4) Ellison, Kristen L W30         
       30.73    37.87    31.96    30.77                                    
  3 Evanston Northshore  Masters-21  'A'                   NT    2:12.49  
     1) Bennett, Patrick J M44          2) Ruo, Bernice W42               
     3) Hall, Vincent M33               4) DeWeirdt, Caroline M W22       
       36.29    34.24    28.93    33.03                                    
  4 Chicago Smelts-21  'B'                                 NT    2:25.66  
     1) Galinaitis, Alyssa W31          2) Cowen, Michael W M30           
     3) Bazely, Samantha W24            4) Kristinsson, Hilmir M26        
       37.71    36.06    39.50    32.39                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evanston Northshore  Masters-21  'A'                   NT    1:48.68  
     1) Ruderman, Richard M57           2) Downs, Sarah W26               
     3) Lingner, Heather N W39          4) Bennett, Patrick J M44         
       25.18    31.31    27.79    24.40                                    
  2 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    1:55.18  
     1) Ong, Tazhi M26                  2) Pope-Obeda, Emily W28          
     3) Walker, Krista M W34            4) Cowen, Michael W M30           
       26.29    30.55    29.98    28.36                                    
  3 Chicago Athletic Clubs Masters-21  'A'            1:55.01    1:58.60  
     1) Boniface, Thomas M26            2) Milton, Trevis B M37           
     3) Smyth, Patrick M45              4) Kahn, Theodora W31             
       23.26    36.55    34.91    23.88                                    
  4 Chicago Smelts-21  'B'                                 NT    2:03.53  
     1) Gebhart, Joseph M26             2) McBride, Courtney W31          
     3) Wuellner, Adrienne W25          4) Kristinsson, Hilmir M26        
       27.95    32.67    31.62    31.29                                    
  5 High Ridge YMCA Bottlenoser-21  'A'                    NT    2:10.25  
     1) Gilson, Kristine W27            2) Lentino, Joseph M M34          
     3) Ward, Toussaint M43             4) Moss, Lawrence J M60           
       28.81    31.38    35.84    34.22                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Athletic Clubs Masters-21  'A'            1:59.43    1:55.64  
     1) Milton, Trevis B M37            2) Boniface, Thomas M26           
     3) Perry, Alex M M28               4) Fitzpatrick, Mike M45          
       27.85    31.45    26.19    30.15                                    
  2 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    2:14.15  
     1) Walker, Krista M W34            2) Perkey, Dan M29                
     3) Wuellner, Adrienne W25          4) White, Patrick M M29           
       42.49    31.47    35.64    24.55                                    
  3 Chicago Smelts-21  'B'                                 NT    2:16.63  
     1) McBride, Courtney W31           2) Pope-Obeda, Emily W28          
     3) Ong, Tazhi M26                  4) Gebhart, Joseph M26            
       39.72    39.82    29.60    27.49                                    
  4 High Ridge YMCA Bottlenoser-21  'A'                    NT    2:22.35  
     1) Lentino, Joseph M M34           2) Ward, Toussaint M43            
     3) Gilson, Kristine W27            4) Moss, Lawrence J M60           
       39.24    38.55    30.60    33.96                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    2:55.61  
     1) Schick, Mary A W82              2) Bard, Judy W64                 
     3) Patronsky, Ross T M64           4) Ruley, Nic M37                 
     1:06.15    44.58    30.02    34.86                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    3:29.94  
     1) Schick, Mary A W82              2) Patronsky, Ross T M64          
     3) Bard, Judy W64                  4) Ruley, Nic M37                 
     1:26.99    50.72    35.70    36.53                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    1:55.16  
     1) Hoff, Seth M53                  2) Giles-Ott, Ruth W47            
     3) Welcher, Robert L M46           4) Kafka, Heidi W53               
       25.95    34.14    27.51    27.56                                    
  2 Evanston Northshore  Masters-21  'A'                   NT    2:18.95  
     1) Hertel, Robert G M64            2) Hill, Gordon A M57             
     3) Muyres, Sarah A W49             4) Crewe, Sarah J W54             
       39.72    30.94    33.19    35.10                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-21  'A'                                 NT    2:15.46  
     1) Welcher, Robert L M46           2) Hoff, Seth M53                 
     3) Giles-Ott, Ruth W47             4) Kafka, Heidi W53               
       33.65    31.70    42.47    27.64                                    
  2 Evanston Northshore  Masters-21  'A'                   NT    2:40.49  
     1) Carroll, Joe M64                2) Hill, Gordon A M57             
     3) Srivastava, Marcia W50          4) Seguine, Holly W59             
       57.87    26.14    36.98    39.50                                    
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 High Ridge YMCA Bottlenoser-21  'A'                    NT    2:31.45  
     1) Milner, Mitchell M61            2) Hirsen, Ron M69                
     3) Popadic, Mirko M61              4) Hoppe, David C M62             
       37.85    46.95    36.28    30.37                                    
 
Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 High Ridge YMCA Bottlenoser-21  'A'                    NT    3:10.37  
     1) Popadic, Mirko M61              2) Hirsen, Ron M69                
     3) Hoppe, David C M62              4) Milner, Mitchell M61           
       57.93  1:18.18    54.44                                             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 12                    
 
  1. Chicago Smelts                     2298   2. Evanston Northshore  Masters        949
  3. Chicago Athletic Clubs Masters      776   4. High Ridge YMCA Bottlenoser         554
  5. Ffc SwimMonsters                    467   6. Buehler Blue Marlins                297
  7. Deerfield Masters                   167   8. Naperville Waves Swim Club          154
  8. Lincoln-Way Masters                 154  10. Illinois Masters                    113
 11. Academy Bullets Masters              97  12. Glenbrook Aquatics                   91
 13. Fossil Fish                          80  14. YMCA of Rock River Valley            74
 14. Chicago Masters Swim Club            74  16. Swim Fort Lauderdale                 50
 16. Wisconsin Masters Aquatic Club       50  18. Barrington Area Masters              49
 19. Northwestern Aquatic Swimming        44  20. Libertyville Masters                 42
 21. Southwest Ohio Masters               20                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Chicago Smelts                      942   2. Evanston Northshore  Masters        427
  3. Lincoln-Way Masters                 154   4. Deerfield Masters                   137
  5. Chicago Athletic Clubs Masters       91   6. Academy Bullets Masters              77
  6. Naperville Waves Swim Club           77   8. YMCA of Rock River Valley            74
  9. Wisconsin Masters Aquatic Club       50                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 12                     
 
  1. Chicago Smelts                      936   2. Chicago Athletic Clubs Masters      533
  3. Ffc SwimMonsters                    467   4. High Ridge YMCA Bottlenoser         416
  5. Evanston Northshore  Masters        352   6. Buehler Blue Marlins                297
  7. Illinois Masters                    113   8. Glenbrook Aquatics                   91
  9. Fossil Fish                          80  10. Naperville Waves Swim Club           77
 11. Chicago Masters Swim Club            74  12. Swim Fort Lauderdale                 50
 13. Barrington Area Masters              49  14. Northwestern Aquatic Swimming        44
 15. Libertyville Masters                 42  16. Deerfield Masters                    30
 17. Academy Bullets Masters              20  17. Southwest Ohio Masters               20