Licensed to Lake Forest Swim Club -IL
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 3/19/2014 08:48 AM
                   2014 High Ridge Masters Meet - 3/16/2014                    
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gumbel, Lauren            24 CHSM-IL                29.00      28.45   20  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodford, Molly           24 WFBM-IL              1:00.80    1:02.58   20  
  2 Reynertson, Elizabeth A   22 IM-IL                1:10.31    1:12.51   17  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodford, Molly           24 WFBM-IL              1:12.42    1:15.12   20  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodford, Molly           24 WFBM-IL              1:25.00    1:27.14   20  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gumbel, Lauren            24 CHSM-IL              1:12.00      35.37   20  
  2 Reynertson, Elizabeth A   22 IM-IL                  50.00      37.62   17  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodford, Molly           24 WFBM-IL              1:08.03    1:14.97   20  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gumbel, Lauren            24 CHSM-IL                30.00    1:12.50   20  
  2 Reynertson, Elizabeth A   22 IM-IL                1:37.00    1:22.34   17  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodford, Molly           24 WFBM-IL              2:30.00    2:37.40   20  
  2 Reynertson, Elizabeth A   22 IM-IL                3:14.43    3:08.72   17  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellison, Kristen L        28 CHSM-IL                29.95      28.78   20  
  2 Gilson, Kristine          25 HRYB-IL                34.00      28.90   17  
  3 Bolf, Victoria A          28 CHSM-IL                30.55      29.62   16  
  4 Rajanen, Krista           26 GLTR-IL                   NT      31.46   15  
  5 Wehunt, Allison           28 CHSM-IL                31.90      33.02   14  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolf, Victoria A          28 CHSM-IL              1:06.26    1:07.41   20  
  2 Rajanen, Krista           26 GLTR-IL                   NT    1:07.57   17  
  3 Wehunt, Allison           28 CHSM-IL              1:11.50    1:11.46   16  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilson, Kristine          25 HRYB-IL                42.00      33.40   20  
  2 Ellison, Kristen L        28 CHSM-IL                39.00      35.59   17  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena L        25 CMSC-IL              1:12.21    1:11.21   20  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena L        25 CMSC-IL                34.43      34.39   20  
  2 Gilson, Kristine          25 HRYB-IL                45.00      38.28   17  
  3 Bolf, Victoria A          28 CHSM-IL                38.67      39.31   16  
  4 Ellison, Kristen L        28 CHSM-IL                44.60      41.09   15  
  5 Rajanen, Krista           26 GLTR-IL                   NT      42.09   14  
  6 Litoff, Dana              29 CHSM-IL                43.67      44.89   13  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena L        25 CMSC-IL              1:13.31    1:15.57   20  
  2 Bolf, Victoria A          28 CHSM-IL              1:23.48    1:26.80   17  
  3 Litoff, Dana              29 CHSM-IL              1:40.40    1:43.16   16  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilson, Kristine          25 HRYB-IL                36.00      31.00   20  
  2 Ellison, Kristen L        28 CHSM-IL                37.70      34.14   17  
  3 Rajanen, Krista           26 GLTR-IL                   NT      38.50   16  
  4 Wehunt, Allison           28 CHSM-IL                42.00      38.70   15  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena L        25 CMSC-IL              1:09.90    1:11.28   20  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilson, Kristine          25 HRYB-IL              1:20.00    1:10.85   20  
  2 Ellison, Kristen L        28 CHSM-IL              1:20.48    1:16.59   17  
  3 Litoff, Dana              29 CHSM-IL              1:32.30    1:32.91   16  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena L        25 CMSC-IL              2:30.03    2:27.56   20  
  2 Bolf, Victoria A          28 CHSM-IL              2:46.08    2:42.04   17  
  3 Litoff, Dana              29 CHSM-IL              3:16.10    3:17.56   16  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaroski, Jessica L        33 CHSM-IL                29.50      28.63   20  
  2 Goodwin, Amy              32 GS-IL                  29.30      29.64   17  
  3 Sypura, Tracy K           34 BAM-IL                 30.00      31.44   16  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaroski, Jessica L        33 CHSM-IL              1:05.00    1:02.94   20  
  2 Goodwin, Amy              32 GS-IL                1:06.34    1:06.22   17  
  3 Henry, Corinne            33 CHSM-IL              1:07.86    1:06.38   16  
  4 Chapman, Sara             32 CHSM-IL              1:18.00    1:15.76   15  
  5 Detanico, Adrienne        32 GS-IL                1:24.30    1:22.34   14  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Amy              32 GS-IL                  34.79      34.69   20  
  2 Zaroski, Jessica L        33 CHSM-IL                36.00      35.20   17  
  3 Sypura, Tracy K           34 BAM-IL                 37.00      38.94   16  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Lauren             33 CHSM-IL              1:20.00    1:11.58   20  
  2 Goodwin, Amy              32 GS-IL                1:13.00    1:12.10   17  
  3 Zaroski, Jessica L        33 CHSM-IL              1:17.00    1:16.76   16  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Emily H            34 HRYB-IL                39.70      36.76   20  
  2 Wais, Tracy               33 CHSM-IL                38.50      36.97   17  
  3 Sypura, Tracy K           34 BAM-IL                 40.00      43.32   16  
  4 Goodwin, Amy              32 GS-IL                  44.00      44.58   15  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Emily H            34 HRYB-IL              1:25.60    1:19.64   20  
  2 Moore, Lauren             33 CHSM-IL              1:22.00    1:20.07   17  
  3 Chapman, Sara             32 CHSM-IL              1:46.00    1:32.77   16  
  4 Detanico, Adrienne        32 GS-IL                1:35.30    1:41.94   15  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wais, Tracy               33 CHSM-IL                31.50      30.64   20  
  2 Henry, Corinne            33 CHSM-IL                31.40      31.16   17  
  3 Quinn, Emily H            34 HRYB-IL                31.30      32.79   16  
  4 Sypura, Tracy K           34 BAM-IL                 35.00      34.88   15  
  5 Detanico, Adrienne        32 GS-IL                  46.20      42.64   14  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Corinne            33 CHSM-IL              1:10.81    1:09.64   20  
  2 Moore, Lauren             33 CHSM-IL              1:15.00    1:11.76   17  
  3 Wais, Tracy               33 CHSM-IL              1:14.00    1:12.31   16  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Lauren             33 CHSM-IL              1:13.00    1:10.07   20  
  2 Quinn, Emily H            34 HRYB-IL              1:19.50    1:13.07   17  
  3 Henry, Corinne            33 CHSM-IL              1:16.41    1:14.26   16  
  4 Detanico, Adrienne        32 GS-IL                1:36.15    1:31.89   15  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Lauren             33 CHSM-IL              2:40.00    2:32.64   20  
  2 Wais, Tracy               33 CHSM-IL              2:38.00    2:37.02   17  
  3 Henry, Corinne            33 CHSM-IL              2:41.65    2:41.52   16  
  4 Zaroski, Jessica L        33 CHSM-IL              2:46.00    2:42.56   15  
  5 Detanico, Adrienne        32 GS-IL                3:35.50    3:28.66   14  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geist, Karen              36 TWC-IL                 30.87      30.65   20  
  2 Glick, Meredith           37 GLTR-IL                36.00      33.96   17  
  3 Aigotti Garcia, Emilia    37 HRYB-IL                39.00      34.84   16  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          38 CHSM-IL              1:04.00    1:05.40   20  
  2 Glick, Meredith           37 GLTR-IL              1:13.00    1:14.01   17  
  3 Aigotti Garcia, Emilia    37 HRYB-IL              1:26.00    1:16.19   16  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geist, Karen              36 TWC-IL                    NT      38.38   20  
  2 Ellsworth, Colleen        38 HRYB-IL                40.35      40.10   17  
  3 Hodgson, Cari             35 GLTR-IL                45.00      41.03   16  
  4 Aigotti Garcia, Emilia    37 HRYB-IL                56.00      46.21   15  
  5 Robbins, Kari             36 HRYB-IL                48.00      49.07   14  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodgson, Cari             35 GLTR-IL              1:40.00    1:32.87   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geist, Karen              36 TWC-IL                    NT      43.40   20  
  2 Ellsworth, Colleen        38 HRYB-IL                44.92      45.13   17  
  3 Hodgson, Cari             35 GLTR-IL                50.00      47.95   16  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          38 CHSM-IL              1:25.00    1:25.63   20  
  2 Ellsworth, Colleen        38 HRYB-IL              1:40.00    1:37.88   17  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geist, Karen              36 TWC-IL                 34.42      34.08   20  
  2 Boulukos, Dana L          38 CHSM-IL                33.00      34.33   17  
  3 Ellsworth, Colleen        38 HRYB-IL                40.00      41.35   16  
  4 Glick, Meredith           37 GLTR-IL                40.00      41.39   15  
  5 Robbins, Kari             36 HRYB-IL                51.95      45.56   14  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          38 CHSM-IL              1:20.00    1:25.28   20  
  2 Glick, Meredith           37 GLTR-IL              1:41.00    1:36.87   17  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          38 CHSM-IL              1:13.00    1:17.02   20  
  2 Ellsworth, Colleen        38 HRYB-IL              1:30.92    1:26.40   17  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Victoria Stagg   44 CHSM-IL              1:00.00      50.22   20  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Victoria Stagg   44 CHSM-IL              2:00.00    1:55.14   20  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Victoria Stagg   44 CHSM-IL              1:00.00    1:09.23   20  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nyman, Nancy              46 HRYB-IL                   NT      37.08   20  
  2 Kristl, Eileen            45 GLTR-IL                48.00      42.90   17  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           45 CHSM-IL              1:15.13    1:14.31   20  
  2 Nyman, Nancy              46 HRYB-IL                   NT    1:21.64   17  
  3 Kristl, Eileen            45 GLTR-IL              1:40.00    1:33.84   16  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nyman, Nancy              46 HRYB-IL                   NT      48.72   20  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nyman, Nancy              46 HRYB-IL                   NT    1:48.57   20  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           45 CHSM-IL              1:51.07    1:44.94   20  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristl, Eileen            45 GLTR-IL                57.00      55.63   20  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           45 CHSM-IL              1:39.00    1:42.32   20  
  2 Kristl, Eileen            45 GLTR-IL              2:20.00    2:15.32   17  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           45 CHSM-IL              1:32.19    1:29.00   20  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           45 CHSM-IL              3:18.15    3:17.19   20  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              51 CHSM-IL                27.70      28.37   20  
  2 Scott, Mary E             52 GS-IL                  48.60      49.33   17  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              51 CHSM-IL              1:01.50    1:01.76   20  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              51 CHSM-IL              1:12.00    1:12.96   20  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Mary E             52 GS-IL                  56.26      58.71   20  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              51 CHSM-IL              1:22.00    1:25.28   20  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              51 CHSM-IL              1:13.00    1:13.14   20  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            58 LWM-IL                 44.00      44.57   20  
  2 Becker, Aliza C           55 GLTR-IL              1:00.00      51.45   17  
  3 Montes, Jane A            58 GLTR-IL                   NT      52.31   16  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Maurita O        57 SO-IL                1:19.93    1:22.33   20  
  2 Gortowski, Debby A        57 ROCK-IL              1:25.00    1:27.68   17  
  3 Becker, Aliza C           55 GLTR-IL              2:10.00    1:58.34   16  
  4 Montes, Jane A            58 GLTR-IL                   NT    2:11.14   15  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            58 LWM-IL                 49.00      53.60   20  
  2 Becker, Aliza C           55 GLTR-IL              1:15.00      57.53   17  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            58 LWM-IL               1:50.00    2:03.71   20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Maurita O        57 SO-IL                  45.74      46.00   20  
  2 Becker, Aliza C           55 GLTR-IL              2:25.00    1:05.77   17  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Marla              59 GLTR-IL              3:12.00    2:04.75   20  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gortowski, Debby A        57 ROCK-IL                48.00      50.57   20  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gortowski, Debby A        57 ROCK-IL              1:48.00    1:49.72   20  
  2 Cohen, Marla              59 GLTR-IL              3:05.00    2:12.32   17  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Maurita O        57 SO-IL                1:39.37    1:38.08   20  
  2 Gortowski, Debby A        57 ROCK-IL              1:45.00    1:45.15   17  
  3 Kulak, Marilyn            58 LWM-IL               1:50.00    2:03.20   16  
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gortowski, Debby A        57 ROCK-IL              3:30.00    3:39.57   20  
  2 Cohen, Marla              59 GLTR-IL              4:45.00    4:25.70   17  
  3 Kulak, Marilyn            58 LWM-IL               4:06.00    4:33.01   16  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldman, Ronna            65 GLTR-IL              1:15.00      52.97   20  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldman, Ronna            65 GLTR-IL              2:30.00    2:01.56   20  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldman, Ronna            65 GLTR-IL              1:15.00    1:02.51   20  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldman, Ronna            65 GLTR-IL              2:30.00    2:12.21   20  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            80 EV-IL                2:15.00    2:25.33   20  
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            80 EV-IL                1:11.00    1:09.44   20  
 
Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            80 EV-IL                2:30.00    2:35.81   20  
 
Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            80 EV-IL                1:20.00    1:23.91   20  
 
Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            80 EV-IL                2:45.00    2:53.26   20  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Simon              18 CHSM-IL                28.00      26.06   20  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Simon              18 CHSM-IL              1:04.00      59.88   20  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Simon              18 CHSM-IL                40.00      36.66   20  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Simon              18 CHSM-IL              1:20.00    1:08.21   20  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          28 CHSM-IL              1:01.91    1:03.91   20  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          28 CHSM-IL              1:14.79    1:15.47   20  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          28 CHSM-IL              1:21.60    1:25.81   20  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          28 CHSM-IL              1:34.41    1:30.59   20  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          28 CHSM-IL              2:47.81    2:56.21   20  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lentino, Joseph M         33 HRYB-IL                33.32      30.15   20  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Daniel P         32 CHSM-IL                53.06      52.37   20  
  2 Gilbert, Brian            30 CHSM-IL              1:01.48    1:02.75   17  
  3 Lentino, Joseph M         33 HRYB-IL              1:19.70    1:11.83   16  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Daniel P         32 CHSM-IL                31.80      32.13   20  
  2 Lentino, Joseph M         33 HRYB-IL                   NT      40.84   17  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Daniel P         32 CHSM-IL                27.09      26.96   20  
  2 Gilbert, Brian            30 CHSM-IL                32.48      32.32   17  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Daniel P         32 CHSM-IL              1:02.24    1:06.63   20  
  2 Gilbert, Brian            30 CHSM-IL              1:24.00    1:25.04   17  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilbert, Brian            30 CHSM-IL              1:13.70    1:16.96   20  
  2 Lentino, Joseph M         33 HRYB-IL              1:37.00    1:22.60   17  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Daniel P         32 CHSM-IL              2:27.20    2:25.21   20  
  2 Gilbert, Brian            30 CHSM-IL              2:44.45    2:53.32   17  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swarens, John             36 CHSM-IL                25.00      25.77   20  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Grant C           38 GLTR-IL                32.00      34.25   20  
  2 Swarens, John             36 CHSM-IL                37.50      35.79   17  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Grant C           38 GLTR-IL              1:13.00    1:14.68   20  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swarens, John             36 CHSM-IL                29.00      29.76   20  
  2 Sutton, Grant C           38 GLTR-IL                30.00      31.50   17  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swarens, John             36 CHSM-IL              1:12.00    1:11.25   20  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Grant C           38 GLTR-IL              1:10.00    1:06.45   20  
  2 Swarens, John             36 CHSM-IL              1:10.00    1:08.16   17  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Grant C           38 GLTR-IL              2:30.00    2:29.34   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Jeff H          44 IM-IL                  23.00      24.06   20  
  2 Murphy, Douglas R         42 CHSM-IL                26.50      26.53   17  
  3 Ward, Toussaint           41 HRYB-IL                   NT      34.91   16  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Jeff H          44 IM-IL                  53.00      53.95   20  
  2 Holck, Andy               41 GLTR-IL              1:02.00    1:00.38   17  
  3 Myers, Fred M             42 CHSM-IL              1:06.00    1:06.00   16  
  4 Stephenson, Samuel H      44 CHSM-IL              1:08.00    1:07.22   15  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Myers, Fred M             42 CHSM-IL                34.00      33.90   20  
  2 Murphy, Douglas R         42 CHSM-IL                35.00      34.90   17  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Myers, Fred M             42 CHSM-IL              1:13.00    1:13.19   20  
  2 Holck, Andy               41 GLTR-IL              1:08.00    1:13.90   17  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Toussaint           41 HRYB-IL                   NT      37.46   20  
  2 Greenwald, Edward M       41 UC21-IL                55.71      49.52   17  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holck, Andy               41 GLTR-IL              1:15.00    1:16.60   20  
  2 Ward, Toussaint           41 HRYB-IL                   NT    1:23.84   17  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Jeff H          44 IM-IL                  26.00      27.06   20  
  2 Murphy, Douglas R         42 CHSM-IL                30.30      29.34   17  
  3 Stephenson, Samuel H      44 CHSM-IL                35.00      32.87   16  
  4 Myers, Fred M             42 CHSM-IL                36.00      32.89   15  
  5 Greenwald, Edward M       41 UC21-IL                36.82      37.00   14  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Jeff H          44 IM-IL                  59.00    1:04.51   20  
  2 Holck, Andy               41 GLTR-IL              1:05.00    1:11.19   17  
  3 Murphy, Douglas R         42 CHSM-IL              1:20.00    1:21.94   16  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Jeff H          44 IM-IL                  58.00    1:03.88   20  
  2 Stephenson, Samuel H      44 CHSM-IL              1:20.00    1:17.40   17  
  3 Greenwald, Edward M       41 UC21-IL              1:39.25    1:29.71   16  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holck, Andy               41 GLTR-IL              2:40.00    2:31.85   20  
  2 Stephenson, Samuel H      44 CHSM-IL              2:50.00    2:51.56   17  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sobiesczyk, James         47 CHSM-IL                29.00      28.71   20  
  2 Espino, Rudy A            45 CHSM-IL                37.00      29.88   17  
  3 Burnett, Marvin           48 HRYB-IL                   NT      36.76   16  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnett, Marvin           48 HRYB-IL                   NT    1:33.13   20  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaczmarek, Thomas D       46 GS-IL                  28.90      28.24   20  
  2 Cordero, Billy            46 GLTR-IL                29.00      30.80   17  
  3 Burnett, Marvin           48 HRYB-IL                   NT      53.68   16  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            46 GLTR-IL              1:07.00    1:06.76   20  
  2 Welcher, Robert L         45 CHSM-IL              1:11.26    1:13.53   17  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            46 GLTR-IL                35.53      35.03   20  
  2 Espino, Rudy A            45 CHSM-IL                40.00      35.15   17  
  3 Sobiesczyk, James         47 CHSM-IL                41.00      43.25   16  
  4 Burnett, Marvin           48 HRYB-IL                   NT    1:08.40   15  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espino, Rudy A            45 CHSM-IL              1:30.00    1:14.62   20  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaczmarek, Thomas D       46 GS-IL                  33.00      27.82   20  
  2 Cordero, Billy            46 GLTR-IL                29.00      28.07   17  
  3 Espino, Rudy A            45 CHSM-IL                40.00      31.30   16  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welcher, Robert L         45 CHSM-IL              1:16.00    1:28.47   20  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            46 GLTR-IL              1:07.00    1:05.75   20  
  2 Welcher, Robert L         45 CHSM-IL              1:12.14    1:13.51   17  
  3 Espino, Rudy A            45 CHSM-IL              1:20.00    1:13.83   16  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welcher, Robert L         45 CHSM-IL              2:30.00    2:38.09   20  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilberg, Steve            51 CHSM-IL                25.84      25.96   20  
  2 Cummins, Thomas J         53 IM-IL                  29.42      29.73   17  
  3 Harriman, James C         53 GLTR-IL                31.20      31.27   16  
  4 Little, Douglas           52 IM-IL                  29.65      31.47   15  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilberg, Steve            51 CHSM-IL                58.22      57.13   20  
  2 Dineen, Bradley A         51 CHSM-IL                59.00      58.37   17  
  3 Cummins, Thomas J         53 IM-IL                1:06.12    1:06.87   16  
  4 Harriman, James C         53 GLTR-IL              1:12.00    1:08.65   15  
  5 Little, Douglas           52 IM-IL                1:06.59    1:10.46   14  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilberg, Steve            51 CHSM-IL                31.94      31.07   20  
  2 Haak, Peter D             52 GS-IL                  32.80      31.39   17  
  3 Cummins, Thomas J         53 IM-IL                  40.89      41.00   16  
  4 Little, Douglas           52 IM-IL                  41.61      46.46   15  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dineen, Bradley A         51 CHSM-IL                33.20      33.28   20  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dineen, Bradley A         51 CHSM-IL              1:13.20    1:14.59   20  
  2 Harriman, James C         53 GLTR-IL              1:20.00    1:26.26   17  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilberg, Steve            51 CHSM-IL                27.18      27.71   20  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dineen, Bradley A         51 CHSM-IL              1:09.50    1:08.59   20  
  2 Haak, Peter D             52 GS-IL                1:13.00    1:12.64   17  
  3 Cummins, Thomas J         53 IM-IL                1:19.80    1:21.79   16  
  4 Harriman, James C         53 GLTR-IL              1:23.71    1:22.46   15  
  5 Little, Douglas           52 IM-IL                1:25.62    1:29.96   14  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dineen, Bradley A         51 CHSM-IL              2:28.60    2:33.14   20  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            56 ELG-IL                 25.00      25.50   20  
  2 Moss, Lawrence J          58 HRYB-IL                34.02      33.46   17  
  3 Popadic, Mirko            59 HRYB-IL                   NT      40.00   16  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            56 ELG-IL                 59.00      57.88   20  
  2 Moss, Lawrence J          58 HRYB-IL              1:17.92    1:13.77   17  
  3 Popadic, Mirko            59 HRYB-IL                   NT    1:36.27   16  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phinney, Scot             57 CHSM-IL              1:23.00    1:24.47   20  
  2 Rice, Bob                 59 GLTR-IL                   NT    1:43.39   17  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shekleton, Tim            56 BAM-IL                 38.00      41.20   20  
  2 Moss, Lawrence J          58 HRYB-IL                42.53      42.25   17  
  3 Popadic, Mirko            59 HRYB-IL                   NT      44.27   16  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moss, Lawrence J          58 HRYB-IL              1:39.70    1:38.22   20  
  2 Popadic, Mirko            59 HRYB-IL                   NT    1:46.15   17  
  3 Rice, Bob                 59 GLTR-IL                   NT    1:55.85   16  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            56 ELG-IL                 27.50      28.38   20  
  2 Shekleton, Tim            56 BAM-IL                 32.50      33.38   17  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            56 ELG-IL               1:02.00    1:03.34   20  
  2 Shekleton, Tim            56 BAM-IL               1:20.00    1:18.67   17  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            56 ELG-IL               1:10.00    1:06.39   20  
  2 Shekleton, Tim            56 BAM-IL               1:16.00    1:16.60   17  
  3 Phinney, Scot             57 CHSM-IL              1:20.00    1:20.33   16  
  4 Moss, Lawrence J          58 HRYB-IL              1:32.00    1:31.10   15  
  5 Rice, Bob                 59 GLTR-IL                   NT    1:37.31   14  
  6 Popadic, Mirko            59 HRYB-IL                   NT    1:50.44   13  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phinney, Scot             57 CHSM-IL              3:00.00    2:56.18   20  
  2 Rice, Bob                 59 GLTR-IL                   NT    3:32.28   17  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alsen, Donald J           64 PALA-IL                35.00      36.65   20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaulding, Robert W       62 PALA-IL              1:08.00    1:10.75   20  
  2 Inch, Les                 63 GLTR-IL              1:15.07    1:17.00   17  
  3 Alsen, Donald J           64 PALA-IL              1:21.00    1:25.82   16  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inch, Les                 63 GLTR-IL                41.36      43.69   20  
  2 Alsen, Donald J           64 PALA-IL                50.00      53.84   17  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaulding, Robert W       62 PALA-IL              1:15.00    1:19.68   20  
  2 Inch, Les                 63 GLTR-IL              1:47.76    1:41.31   17  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morimoto, Stephen P       61 FF-IL                  34.90      34.93   20  
  2 Spaulding, Robert W       62 PALA-IL                38.00      41.65   17  
  3 Alsen, Donald J           64 PALA-IL                50.00      52.19   16  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyree, Lewis              61 NWSC-IL                30.00      32.31   20  
  2 Spaulding, Robert W       62 PALA-IL                33.00      34.51   17  
  3 Alsen, Donald J           64 PALA-IL                50.00      48.25   16  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyree, Lewis              61 NWSC-IL              1:12.00    1:10.27   20  
  2 Morimoto, Stephen P       61 FF-IL                1:19.00    1:12.46   17  
  3 Spaulding, Robert W       62 PALA-IL              1:18.00    1:18.34   16  
  4 Inch, Les                 63 GLTR-IL              1:37.00    1:34.98   15  
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inch, Les                 63 GLTR-IL              3:20.00    3:38.57   20  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred L            65 CHSM-IL                31.00      32.59   20  
  2 Hirsen, Ron               67 HRYB-IL                56.90      53.08   17  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred L            65 CHSM-IL              1:10.00    1:10.84   20  
  2 Hirsen, Ron               67 HRYB-IL              1:58.90    1:54.22   17  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirsen, Ron               67 HRYB-IL              1:07.00      58.88   20  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred L            65 CHSM-IL              1:45.00    1:49.44   20  
  2 Hirsen, Ron               67 HRYB-IL              2:23.70    2:18.09   17  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred L            65 CHSM-IL                33.00      32.90   20  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred L            65 CHSM-IL              1:26.00    1:26.32   20  
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'B'                                 NT    1:48.33   40  
     1) Kennedy, Daniel P M32           2) Wais, Tracy W33                
     3) Gumbel, Lauren W24              4) Myers, Fred M M42              
  2 Chicago Smelts-IL  'A'                                 NT    1:52.22   34  
     1) Boulukos, Dana L W38            2) Ellison, Kristen L W28         
     3) Stephenson, Samuel H M44        4) Kafka, Simon M18               
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'A'                                 NT    2:03.70   40  
     1) Zaroski, Jessica L W33          2) Swarens, John M36              
     3) Gumbel, Lauren W24              4) Kennedy, Daniel P M32          
  2 Chicago Smelts-IL  'B'                                 NT    2:12.94   34  
     1) Ellison, Kristen L W28          2) Bolf, Victoria A W28           
     3) Gilbert, Brian M30              4) Kafka, Simon M18               
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galter Swim Club-IL  'A'                               NT    1:52.75   40  
     1) Holck, Andy M41                 2) Glick, Meredith W37            
     3) Rajanen, Krista W26             4) Sutton, Grant C M38            
  2 Chicago Smelts-IL  'C'                                 NT    1:54.90   34  
     1) Henry, Corinne W33              2) Zaroski, Jessica L W33         
     3) Welcher, Robert L M45           4) Murphy, Douglas R M42          
  3 Gray Sharks-IL  'A'                                    NT    1:57.34   32  
     1) Haak, Peter D M52               2) Goodwin, Amy W32               
     3) Pedersen, Robert M29            4) Detanico, Adrienne W32         
  4 Chicago Smelts-IL  'B'                                 NT    2:00.88   30  
     1) Gilbert, Brian M30              2) Bolf, Victoria A W28           
     3) Wehunt, Allison W28             4) Cowen, Michael W M28           
  5 High Ridge YMCA Bottlenoser-IL  'C'                    NT    2:06.84   28  
     1) Ellsworth, Colleen W38          2) Quinn, Emily H W34             
     3) Gilson, Kristine W25            4) Moss, Lawrence J M58           
  6 Chicago Smelts-IL  'D'                                 NT    2:11.00   26  
     1) Chapman, Sara W32               2) Phinney, Scot M57              
     3) Litoff, Dana W29                4) Sobiesczyk, James M47          
  7 High Ridge YMCA Bottlenoser-IL  'B'                    NT    2:23.12   24  
     1) Aigotti Garcia, Emilia W37      2) Ward, Toussaint M41            
     3) Popadic, Mirko M59              4) Nyman, Nancy W46               
  8 High Ridge YMCA Bottlenoser-IL  'A'                    NT    2:35.44   22  
     1) Robbins, Kari W36               2) Hirsen, Ron M67                
     3) Lentino, Joseph M M33           4) Burnett, Marvin M48            
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'A'                                 NT    2:03.81   40  
     1) Welcher, Robert L M45           2) Moore, Lauren W33              
     3) Wais, Tracy W33                 4) Murphy, Douglas R M42          
  2 Galter Swim Club-IL  'A'                               NT    2:09.09   34  
     1) Rajanen, Krista W26             2) Holck, Andy M41                
     3) Sutton, Grant C M38             4) Glick, Meredith W37            
  3 Gray Sharks-IL  'A'                                    NT    2:15.22   32  
     1) Goodwin, Amy W32                2) Pedersen, Robert M29           
     3) Haak, Peter D M52               4) Detanico, Adrienne W32         
  4 Chicago Smelts-IL  'B'                                 NT    2:15.52   30  
     1) Henry, Corinne W33              2) Espino, Rudy A M45             
     3) Boulukos, Dana L W38            4) Cowen, Michael W M28           
  5 High Ridge YMCA Bottlenoser-IL  'C'                    NT    2:19.32   28  
     1) Ellsworth, Colleen W38          2) Quinn, Emily H W34             
     3) Gilson, Kristine W25            4) Moss, Lawrence J M58           
  6 Chicago Smelts-IL  'C'                                 NT    2:32.32   26  
     1) Phinney, Scot M57               2) Sobiesczyk, James M47          
     3) Wehunt, Allison W28             4) Chapman, Sara W32              
  7 High Ridge YMCA Bottlenoser-IL  'B'                    NT    3:00.44   24  
     1) Aigotti Garcia, Emilia W37      2) Ward, Toussaint M41            
     3) Popadic, Mirko M59              4) Nyman, Nancy W46               
  8 High Ridge YMCA Bottlenoser-IL  'A'                    NT    3:02.57   22  
     1) Robbins, Kari W36               2) Hirsen, Ron M67                
     3) Lentino, Joseph M M33           4) Burnett, Marvin M48            
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galter Swim Club-IL  'A'                               NT    2:21.44   40  
     1) Inch, Les M63                   2) Kristl, Eileen W45             
     3) Harriman, James C M53           4) Hodgson, Cari W35              
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galter Swim Club-IL  'A'                               NT    2:39.18   40  
     1) Hodgson, Cari W35               2) Harriman, James C M53          
     3) Inch, Les M63                   4) Kristl, Eileen W45             
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'A'                                 NT    1:55.33   40  
     1) Gilberg, Steve M51              2) Giles-Ott, Ruth W45            
     3) Dineen, Bradley A M51           4) Kafka, Heidi W51               
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'A'                                 NT    2:08.03   40  
     1) Giles-Ott, Ruth W45             2) Dineen, Bradley A M51          
     3) Gilberg, Steve M51              4) Kafka, Heidi W51               
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Galter Swim Club-IL  'A'                               NT   X3:19.50  
     1) Becker, Aliza C W55             2) Montes, Jane A W58             
     3) Cohen, Marla W59                4) Feldman, Ronna W65             
 
Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Galter Swim Club-IL  'A'                               NT   X3:46.62  
     1) Becker, Aliza C W55             2) Cohen, Marla W59               
     3) Feldman, Ronna W65              4) Montes, Jane A W58