Licensed to ILMSA State Championship Meet       Hy-Tek's Meet Manager 3/13/2008
               Evanston Early Spring Meet and Social - 3/8/2008                
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marquez, Natalie Kenny    24 CBD-CE                           27.53  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marquez, Natalie Kenny    24 CBD-CE                           34.42  
  2 Beeskow, Melissa          24 IM-CE                            35.88  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa          24 IM-CE                            43.60  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marquez, Natalie Kenny    24 CBD-CE                           31.29  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fry, Elizabeth            29 IM-CE                            27.33  
  2 Howland, Heather          27 IM-CE                            28.91  
  3 Goodwin, Amy              26 IM-CE                            29.13  
  4 Baker, Sarah              26 IM-CE                            31.34  
  5 Nordell, Naomi            28 IM-CE                            32.11  
  6 Tullos, Whitney           28 IM-CE                            33.87  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Amy              26 IM-CE                            33.88  
  2 Tullos, Whitney           28 IM-CE                            41.48  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sarah              26 IM-CE                            36.21  
  2 Tullos, Whitney           28 IM-CE                            45.16  
  3 Kaplan, Melissa           25 IM-CE                            49.76  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howland, Heather          27 IM-CE                            30.37  
  2 Fry, Elizabeth            29 IM-CE                            30.92  
  3 Goodwin, Amy              26 IM-CE                            36.17  
  4 Baker, Sarah              26 IM-CE                            36.33  
  5 Kaplan, Melissa           25 IM-CE                            43.24  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pon, Katrina              30 IM-CE                            34.75  
 -- Randag, Sarah             34 CBD-CE                              NS  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Randag, Sarah             34 CBD-CE                           30.52  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pon, Katrina              30 IM-CE                            43.85  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Randag, Sarah             34 CBD-CE                           29.04  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tobler, Ellen             36 IM-CE                            34.94  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Majerczak, Heidi K        35 IM-CE                            34.53  
  2 Rovner, Suzanne           37 CBD-CE                           40.22  
  3 Tobler, Ellen             36 IM-CE                            42.84  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Majerczak, Heidi K        35 IM-CE                            37.96  
  2 Tobler, Ellen             36 IM-CE                            45.16  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Majerczak, Heidi K        35 IM-CE                            33.28  
  2 Tobler, Ellen             36 IM-CE                            39.60  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bogart, Jeannine          42 CBD-CE                           31.73  
  2 Heckendolf, Lori          40 Unattached                       33.46  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            44 IM-CE                            36.84  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            44 IM-CE                            39.74  
  2 Heckendolf, Lori          40 Unattached                       41.65  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            44 IM-CE                            35.58  
  2 Heckendolf, Lori          40 Unattached                       38.73  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Riggs, Anne               47 IM-CE                            32.80  
  2 Armand, Peggy             45 IM-CE                            32.93  
  3 Heymann, Sheri            47 IM-CE                            33.73  
  4 Peters, Michelle          48 IM-CE                            39.30  
 -- Brisebois, Liette         49 IM-CE                               NS  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Riggs, Anne               47 IM-CE                            39.63  
  2 Heymann, Sheri            47 IM-CE                            44.67  
  3 Janus, Alison M           47 IM-CE                            54.36  
  4 Peters, Michelle          48 IM-CE                            55.82  
 -- Brisebois, Liette         49 IM-CE                               NS  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Riggs, Anne               47 IM-CE                            40.22  
  2 Armand, Peggy             45 IM-CE                            43.61  
  3 Richardson, Robin         46 IM-CE                            45.34  
  4 Peters, Michelle          48 IM-CE                            49.88  
 -- Brisebois, Liette         49 IM-CE                               NS  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Riggs, Anne               47 IM-CE                            37.30  
  3 Heymann, Sheri            47 IM-CE                            42.18  
  4 Peters, Michelle          48 IM-CE                            48.16  
  5 Janus, Alison M           47 IM-CE                            55.06  
 -- Brisebois, Liette         49 IM-CE                              SCR  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Olsen, Kati               52 IM-CE                               NS  
 -- Fodor, Sarah              51 IM-CE                               NS  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Olsen, Kati               52 IM-CE                               NS  
 -- Fodor, Sarah              51 IM-CE                               NS  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Fodor, Sarah              51 IM-CE                               NS  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Olsen, Kati               52 IM-CE                              SCR  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taggart, Carol            58 IM-CE                            42.21  
  2 Chamberlin, Lynn          57 IM-CE                            55.61  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chamberlin, Lynn          57 IM-CE                          1:01.62  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taggart, Carol            58 IM-CE                            56.36  
  2 Chamberlin, Lynn          57 IM-CE                            56.63  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taggart, Carol            58 IM-CE                            48.64  
  2 Chamberlin, Lynn          57 IM-CE                          1:07.59  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kurz, Mary                65 IM-CE                               NS  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kurz, Mary                65 IM-CE                               NS  
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kurz, Mary                65 IM-CE                              SCR  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Ann              74 IM-CE                            57.23  
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Ann              74 IM-CE                            59.59  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Robert          23 IM-CE                            23.78  
  2 Deppen, Grant             24 IM-CE                            25.49  
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Robert          23 IM-CE                            29.50  
 -- Deppen, Grant             24 IM-CE                               NS  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Robert          23 IM-CE                            32.48  
  2 Deppen, Grant             24 IM-CE                            32.77  
 -- Deppen, Matt              22 IM-CE                               NS  
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Robert          23 IM-CE                            25.63  
  2 Deppen, Grant             24 IM-CE                            29.13  
  3 Deppen, Matt              22 IM-CE                            31.75  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             28 IM-CE                            23.04  
  2 Murphy, Ricky             28 IM-CE                            23.15  
  3 Wilson, Kevin A           29 CBD-CE                           23.61  
  4 Brummett, Brandon         26 IM-CE                            35.28  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Kevin A           29 CBD-CE                           29.31  
  2 Krenzer, Brian            29 IM-CE                            29.43  
  3 Murphy, Ricky             28 IM-CE                            31.16  
 -- Helfers, Alex             28 IM-CE                               NS  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             28 IM-CE                            29.34  
  2 Murphy, Ricky             28 IM-CE                            31.05  
  3 Brummett, Brandon         26 IM-CE                            43.47  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Ricky             28 IM-CE                            24.83  
  2 Helfers, Alex             28 IM-CE                            25.65  
  3 Wilson, Kevin A           29 CBD-CE                           26.32  
  4 Krenzer, Brian            29 IM-CE                            26.54  
 -- Brummett, Brandon         26 IM-CE                               NS  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Milinovich, Joseph        32 IM-CE                            25.80  
  2 Carlson, Ken              33 IM-CE                            25.89  
  3 Gradows, Daniel           31 IM-CE                            27.22  
 -- Schlicher, James          32 CBD-CE                             SCR  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Matt              30 IM-CE                            27.86  
  2 Gradows, Daniel           31 IM-CE                            31.52  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gradows, Daniel           31 IM-CE                            37.43  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlicher, James          32 CBD-CE                           26.21  
  2 Potter, Matt              30 IM-CE                            26.69  
  3 Gradows, Daniel           31 IM-CE                            29.87  
  4 Milinovich, Joseph        32 IM-CE                            30.57  
  5 Carlson, Ken              33 IM-CE                            33.63  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          37 IM-CE                            26.70  
  2 Tiedemann, Lance          38 IM-CE                            26.95  
  3 Green, Josh               36 CBD-CE                           27.30  
  4 Herbst, Robert            38 CBD-CE                           29.17  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          37 IM-CE                            29.13  
  2 Fitzpatrick, John         36 CBD-CE                           30.18  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tiedemann, Lance          38 IM-CE                            32.83  
  2 Green, Josh               36 CBD-CE                           33.18  
  3 Kriegsmann, Karl          37 IM-CE                            34.43  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          37 IM-CE                            26.47  
  1 Fitzpatrick, John         36 CBD-CE                           28.66  
  2 Tiedemann, Lance          38 IM-CE                            28.47  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cihla, David              44 IM-CE                            27.80  
  2 Tschantz-Hahn, Michael    40 Unattached                       27.99  
  3 Strange, John             44 IM-CE                            28.27  
  4 Owens, Bill               44 IM-CE                            30.70  
 -- Anolick, Simon            42 IM-CE                               NS  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cihla, David              44 IM-CE                            32.25  
  2 Anolick, Simon            42 IM-CE                            37.38  
  3 Owens, Bill               44 IM-CE                            42.51  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strange, John             44 IM-CE                            34.85  
  2 Tschautz-Hahn, Michael    40 IM-CE                            37.55  
  3 Owens, Bill               44 IM-CE                            43.12  
 -- Anolick, Simon            42 IM-CE                               NS  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strange, John             44 IM-CE                            28.55  
  2 Anolick, Simon            42 IM-CE                            31.81  
  3 Zang, Mary                40 IM-CE                            34.96  
 -- Cihla, David              44 IM-CE                              SCR  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Gregg             49 CBD-CE                           27.50  
  2 Goyette, Brian            48 IM-CE                            28.06  
  3 Kinsella, Bill            49 IM-CE                            29.20  
  4 Gohl, Michael             47 IM-CE                            30.46  
 -- Muzzio, Miguel            49 Unattached                          NS  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kinsella, Bill            49 IM-CE                            37.49  
  2 Goyette, Brian            48 IM-CE                            37.80  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gohl, Michael             47 IM-CE                            35.87  
  2 Wright, Gregg             49 CBD-CE                           38.94  
  3 Goyette, Brian            48 IM-CE                            40.80  
  4 Muzzio, Miguel            49 Unattached                       41.95  
  5 Kinsella, Bill            49 IM-CE                            42.11  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goyette, Brian            48 IM-CE                            30.66  
  2 Gohl, Michael             47 IM-CE                            31.90  
  3 Kinsella, Bill            49 IM-CE                            33.67  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pasch, Jeffrey            51 IM-CE                            26.69  
  2 Buck, Tom                 50 IM-CE                            27.41  
  3 Heymann, Michael          50 IM-CE                            28.59  
  4 Christian, Jerry          50 IM-CE                            29.65  
  5 Pinkus, Alfonse           54 IM-CE                            30.68  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buck, Tom                 50 IM-CE                            29.56  
  2 Heymann, Michael          50 IM-CE                            38.11  
  3 Pinkus, Alfonse           54 IM-CE                            44.40  
  4 Christian, Jerry          50 IM-CE                            47.19  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buck, Tom                 50 IM-CE                            38.10  
  2 Heymann, Michael          50 IM-CE                            38.81  
  3 Pinkus, Alfonse           54 IM-CE                            41.61  
 -- Christian, Jerry          50 IM-CE                               NS  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buck, Tom                 50 IM-CE                            29.54  
  2 Pasch, Jeffrey            51 IM-CE                            29.98  
  3 Black, Boyd               51 IM-CE                            31.77  
  4 Phinney, Scott            51 IM-CE                            32.10  
  5 Christian, Jerry          50 IM-CE                            32.19  
  6 Pinkus, Alfonse           54 IM-CE                            37.38  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, John            57 IM-CE                            32.11  
  2 Prince, Clifford`         57 IM-CE                            33.05  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, John            57 IM-CE                            42.22  
  2 Hertel, Bob               56 IM-CE                            45.95  
  3 Fergus, Brian             57 IM-CE                            46.28  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carroll, Joe              56 IM-CE                            36.90  
  2 Fergus, Brian             57 IM-CE                            43.23  
  3 Hertel, Bob               56 IM-CE                            46.17  
  4 Anderson, John            57 IM-CE                            52.48  
 -- Schoettle, Eckehard       55 IM-CE                               NS  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schoettle, Eckehard       55 IM-CE                            30.70  
  2 Carroll, Joe              56 IM-CE                            33.33  
  3 Anderson, John            57 IM-CE                            41.19  
  4 Prince, Clifford`         57 IM-CE                            43.93  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dayton, Barry             62 ELG-CE                              NS  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             62 ELG-CE                           37.65  
 -- Scott, Vince              64 IM-CE                               NS  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dayton, Barry             62 ELG-CE                              NS  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalmbach, John            63 IM-CE                            32.11  
  2 Dayton, Barry             62 ELG-CE                           45.96  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gambetta, Miguel          69 IM-CE                            31.67  
  2 Cohen, Kenneth H          67 IM-CE                            42.99  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth H          67 IM-CE                          1:10.02  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth H          67 IM-CE                            57.91  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Steve            75 IM-CE                            37.40  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Steve            75 IM-CE                            46.27  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Steve            75 IM-CE                              SCR  
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Steve            75 IM-CE                            53.19  
 
Women 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                               4:24.81  
     1) Bogart, Jeannine W42            2) Rovner, Suzanne W37            
     3) Marquez, Natalie Kenny W24      4) Randag, Sarah W34              
                  29.20   1:00.56 (1:00.56)     1:34.34 (33.78)   2:14.17 (1:13.61)
        2:48.28 (34.11)   3:25.36 (1:11.19)     3:53.99 (28.63)     4:24.81 (59.45)
  2 Team Illinois Masters-CE  'B'                               4:40.65  
     1) Majerczak, Heidi K W35          2) Ebersold, Anica W22            
     3) Goodwin, Amy W26                4) Tullos, Whitney W28            
                  30.04   1:03.24 (1:03.24)     1:38.61 (35.37)   2:18.11 (1:14.87)
        2:54.22 (36.11)   3:36.41 (1:18.30)     4:06.40 (29.99)   4:40.65 (1:04.24)
  3 Team Illinois Masters-CE  'A'                               5:06.12  
     1) Litoff, Dana W23                2) McDougall, Mollie W28          
     3) Giles-Ott, Ruth W39             4) Kooy, Elizabeth W36            
                  38.68   1:20.26 (1:20.26)     1:58.46 (38.20)   2:40.42 (1:20.16)
        3:15.93 (35.51)   3:58.84 (1:18.42)     4:25.00 (26.16)   5:06.12 (1:07.28)
 
Women 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:50.76  
     1) Giles-Ott, Ruth W39             2) Litoff, Dana W23               
     3) Kooy, Elizabeth W36             4) Mais, Tracy W27                
                  35.27   1:12.31 (1:12.31)     1:48.58 (36.27)   2:30.30 (1:17.99)
        3:06.28 (35.98)   3:51.48 (1:21.18)     4:16.95 (25.47)     4:50.76 (59.28)
  2 Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                               5:03.20  
     1) Rovner, Suzanne W37             2) Bogart, Jeannine W42           
     3) Randag, Sarah W34               4) Marquez, Natalie Kenny W24     
                  41.03   1:25.02 (1:25.02)     2:09.57 (44.55)   3:06.24 (1:41.22)
        3:28.04 (21.80)     4:04.29 (58.05)     4:32.47 (28.18)     5:03.20 (58.91)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                                    DQ  
     1)                                 2) Riggs, Anne W47                
     3) Richardson, Robin W46           4)                                
                  36.04   1:14.66 (1:14.66)     1:54.87 (40.21)   2:41.36 (1:26.70)
        3:22.43 (41.07)   4:09.72 (1:28.36)     4:39.09 (29.37)        DQ (1:01.47)
 
Women 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'B'                               4:12.07  
     1) Baker, Sarah W26                2) Fry, Elizabeth W29             
     3) Lingner, Heather W32            4) Howland, Heather W27           
                  29.00   1:09.40 (1:09.40)     1:30.06 (20.66)     2:03.04 (53.64)
        2:34.96 (31.92)   3:11.26 (1:08.22)     3:39.32 (28.06)   4:12.07 (1:00.81)
  2 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:16.75  
     1) Ohm, Carrie W34                 2) Mais, Tracy W27                
     3) Reynolds, Corinue W27           4) Kafka, Heidi W45               
                  30.26   1:02.33 (1:02.33)     1:32.03 (29.70)   2:05.88 (1:03.55)
        2:39.46 (33.58)   3:43.71 (1:37.83)     4:16.00 (32.29)     4:16.75 (33.04)
 
Women 25+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'B'                               5:15.70  
     1) Kafka, Heidi W45                2) Ohm, Carrie W34                
     3) Reynolds, Corinue W27           4) Helquist, Kristina W28         
                  41.20   1:27.64 (1:27.64)     2:10.56 (42.92)   2:58.88 (1:31.24)
        3:33.32 (34.44)   4:13.99 (1:15.11)     4:42.28 (28.29)   5:15.70 (1:01.71)
  2 Team Illinois Masters-CE  'A'                               5:21.80  
     1) Majerczak, Heidi K W35          2) Tobler, Ellen W36              
     3) Goodwin, Amy W26                4) Tullos, Whitney W28            
                  35.75   1:13.74 (1:13.74)     1:59.23 (45.49)   2:50.67 (1:36.93)
        3:25.34 (34.67)   4:08.12 (1:17.45)     4:42.97 (34.85)   5:21.80 (1:13.68)
 
Women 45+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Team Illinois Masters-CE  'A'                                    NS  
     1) Peters, Michelle W48            2) Riggs, Anne W47                
     3) Richardson, Robin W46           4) Janus, Alison M W47            
 
Women 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Elgin Blue Waves-CE  'A'                                    5:15.57  
     1) Quill, Catherine W58            2) LaPONTE, Elizabeth W62         
     3) Kracen, Cindy W57               4) Vogel, Aileen W55              
                  34.82   1:13.31 (1:13.31)     1:53.81 (40.50)   3:16.30 (2:02.99)
      4:30.00 (1:13.70)   4:31.00 (1:14.70)      4:34.10 (3.10)     5:15.57 (44.57)
 
Women 55+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Elgin Blue Waves-CE  'A'                                    5:51.47  
     1) Vogel, Aileen W55               2) Kracen, Cindy W57              
     3) Quill, Catherine W58            4) LaPONTE, Elizabeth W62         
                  43.54   1:31.37 (1:31.37)     2:16.66 (45.29)   3:48.02 (2:16.65)
        4:29.87 (41.85)   4:52.00 (1:03.98)     5:08.80 (16.80)     5:51.47 (59.47)
 
Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'B'                               3:42.96  
     1) Murphy, Ricky M28               2) Kriegsmann, Karl M37           
     3) Deppen, Grant M24               4) Deppen, Matt M22               
                  26.82       56.60 (56.60)     1:23.24 (26.64)     1:53.58 (56.98)
        2:18.90 (25.32)     2:46.89 (53.31)     3:13.66 (26.77)     3:42.96 (56.07)
  2 Team Illinois Masters-CE  'C'                               4:04.61  
     1) Morris, John M23                2) Craig, Dan M30                 
     3) Cihla, David M44                4) Cabrera, Roberto M24           
                  31.36   1:06.77 (1:06.77)     1:35.64 (28.87)   2:08.71 (1:01.94)
        2:37.91 (29.20)   3:10.36 (1:01.65)     3:25.70 (15.34)     4:04.61 (54.25)
 -- Team Illinois Masters-CE  'A'                              X4:36.15  
     1) Goyette, Brian M48              2) Brummett, Brandon M26          
     3)                                 4) Anderson, John M57             
                  34.00   1:17.60 (1:17.60)     1:33.40 (15.80)   2:17.76 (1:00.16)
        2:49.79 (32.03)   3:25.34 (1:07.58)     3:58.21 (32.87)   4:36.15 (1:10.81)
 
Men 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:14.01  
     1) Methric, Tim M29                2) Cabrera, Roberto M24           
     3) Morris, John M23                4) Sebastian, David M46           
                  29.22   1:01.43 (1:01.43)     1:33.94 (32.51)   2:11.46 (1:10.03)
        2:43.30 (31.84)   3:26.08 (1:14.62)     3:44.95 (18.87)     4:14.01 (47.93)
  2 Team Illinois Masters-CE  'C'                               4:35.42  
     1) Owens, Bill M44                 2) Tiedemann, Lance M38           
     3) Helfers, Alex M28               4) Pedersen, Robert M23           
                  44.11   1:31.15 (1:31.15)     1:48.40 (17.25)     2:05.16 (34.01)
        2:45.14 (39.98)   3:10.93 (1:05.77)     4:06.87 (55.94)   4:35.42 (1:24.49)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                              X6:21.74  
     1) Fergus, Brian M57               2) Prince, Clifford` M57          
     3) Brummett, Brandon M26           4)                                
                  52.14   1:42.69 (1:42.69)     2:27.89 (45.20)   3:21.16 (1:38.47)
      4:51.46 (1:30.30)   4:58.00 (1:36.84)     5:34.29 (36.29)   6:21.74 (1:23.74)
 
Men 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               3:30.94  
     1) Methric, Tim M29                2) Jackson, Kyle M26              
     3) Krenzer, Brian M29              4) Zoller, Brad M30               
                  25.69       54.67 (54.67)     1:17.92 (23.25)     1:42.90 (48.23)
        2:07.25 (24.35)     2:33.95 (51.05)     3:00.79 (26.84)     3:30.94 (56.99)
  2 Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                               4:06.55  
     1) Wright, Gregg M49               2) Green, Josh M36                
     3) Herbst, Robert M38              4) Schlicher, James M32           
                  31.13   1:06.03 (1:06.03)   2:11.00 (1:04.97)   5:12.00 (4:05.97)
            5:12.00 ( )         5:12.00 ( )         5:12.00 ( )         4:06.55 ( )
 
Men 25+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:05.80  
     1) Jackson, Kyle M26               2) Craig, Dan M30                 
     3) Krenzer, Brian M29              4) Zoller, Brad M30               
                  26.67       55.03 (55.03)     1:30.80 (35.77)   2:15.25 (1:20.22)
        2:42.53 (27.28)     3:13.74 (58.49)     3:38.59 (24.85)     4:05.80 (52.06)
  2 Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                               4:11.93  
     1) Fitzpatrick, John M36           2) Green, Josh M36                
     3) Schlicher, James M32            4) Wilson, Kevin A M29            
                  31.50   1:04.32 (1:04.32)     1:38.85 (34.53)   2:18.91 (1:14.59)
        2:47.04 (28.13)   3:20.53 (1:01.62)     3:44.99 (24.46)     4:11.93 (51.40)
 
Men 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:03.62  
     1) Phinney, Scott M51              2) Marvin, Stuart M44             
     3) Tschautz-Hahn, Michael M40      4) Sebastian, David M46           
                  32.71   1:06.04 (1:06.04)     1:34.70 (28.66)                    
            2:36.17 ( )         3:08.97 ( )     3:35.20 (26.23)     4:03.62 (54.65)
 
Men 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:55.66  
     1) Cihla, David M44                2) Phinney, Scott M51             
     3) Marvin, Stuart M44              4) Tschautz-Hahn, Michael M40     
                  33.51   1:10.58 (1:10.58)     1:52.14 (41.56)   2:37.63 (1:27.05)
        3:11.52 (33.89)   3:53.47 (1:15.84)     4:23.05 (29.58)   4:55.66 (1:02.19)
 
Men 45+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Team Illinois Masters-CE  'A'                                    NS  
     1) Kinsella, Bill M49              2) Carr, Tom M54                  
 
Men 45+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:14.61  
     1) Buck, Tom M50                   2) Black, Boyd M51                
     3) Dodson, Phil M54                4) Bennewitz, Kirk M53            
                1:01.00   1:09.00 (1:09.00)      1:17.29 (8.29)     1:37.59 (28.59)
        2:16.06 (38.47)   2:45.37 (1:07.78)     3:44.27 (58.90)   4:14.61 (1:29.24)
 
Men 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               5:52.18  
     1) Cohen, Kenneth H M67            2) Fergus, Brian M57              
     3) Mueller, James M56              4) Prince, Clifford` M57          
                  47.97   2:25.64 (2:25.64)     3:11.70 (46.06)   3:51.85 (1:26.21)
        4:37.22 (45.37)   5:10.37 (1:18.52)     5:28.00 (17.63)     5:52.18 (41.81)
 
Mixed 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'B'                               3:54.48  
     1) Cabrera, Roberto M24            2) Ohm, Carrie W34                
     3) Helquist, Kristina W28          4) Zoller, Brad M30               
                  24.77       51.62 (51.62)     1:23.06 (31.44)   1:57.16 (1:05.54)
        2:27.41 (30.25)   3:01.20 (1:04.04)     3:54.48 (53.28)     3:54.48 (53.28)
  2 Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                               4:05.90  
     1) Wilson, Kevin A M29             2) Schlicher, James M32           
     3) Marquez, Natalie Kenny W24      4) Randag, Sarah W34              
                  28.31       58.84 (58.84)     1:26.81 (27.97)     1:58.28 (59.44)
        2:29.90 (31.62)   3:05.69 (1:07.41)     3:34.00 (28.31)   4:05.90 (1:00.21)
  3 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:50.42  
     1) Craig, Dan M30                  2) Giles-Ott, Ruth W39            
     3) Litoff, Dana W23                4) Morris, John M23               
                  30.09   1:02.38 (1:02.38)     1:39.09 (36.71)   2:22.23 (1:19.85)
        3:00.88 (38.65)   3:43.33 (1:21.10)     4:15.22 (31.89)   4:50.42 (1:07.09)
 
Mixed 18+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'B'                               8:07.85  
     1) Murphy, Ricky M28               2) Deppen, Matt M22               
     3) Ackermann, David M41            4) Kriegsmann, Karl M37           
                  29.33   1:01.87 (1:01.87)   1:35.31 (1:35.31)   2:07.93 (2:07.93)
        2:35.62 (27.69)     3:05.91 (57.98)   3:37.32 (1:29.39)   4:06.95 (1:59.02)
        4:35.59 (28.64)     5:06.73 (59.78)   5:38.48 (1:31.53)   6:09.44 (2:02.49)
        6:36.33 (26.89)     7:06.52 (57.08)   7:37.66 (1:28.22)   8:07.85 (1:58.41)
  2 Team Illinois Masters-CE  'A'                               8:10.59  
     1) Cabrera, Roberto M24            2) Marvin, Stuart M44             
     3) Morris, John M23                4) Krenzer, Brian M29             
                  25.98       53.73 (53.73)   1:23.29 (1:23.29)   1:52.94 (1:52.94)
        2:23.46 (30.52)   2:58.08 (1:05.14)   3:34.53 (1:41.59)   3:52.88 (1:59.94)
        4:43.39 (50.51)   5:22.11 (1:29.23)   5:57.00 (2:04.12)   6:03.01 (2:10.13)
        6:31.15 (28.14)   7:03.69 (1:00.68)   7:36.34 (1:33.33)   8:10.59 (2:07.58)
  3 Team Illinois Masters-CE  'C'                               9:48.41  
     1) Beeskow, Melissa W24            2) Pon, Katrina W30               
     3) Howland, Heather W27            4) Poortinga, Vincent M32         
                  28.04       58.16 (58.16)   1:29.51 (1:29.51)   1:59.70 (1:59.70)
        2:39.62 (39.92)   3:26.61 (1:26.91)   4:13.93 (2:14.23)   5:00.85 (3:01.15)
        5:31.90 (31.05)   6:08.88 (1:08.03)   6:47.13 (1:46.28)   7:24.96 (2:24.11)
        7:57.59 (32.63)   8:34.31 (1:09.35)   9:12.06 (1:47.10)   9:48.41 (2:23.45)
  4 Team Illinois Masters-CE  'D'                              10:56.10  
     1) Craig, Dan M30                  2) Litoff, Dana W23               
     3) McDougall, Mollie W28           4) Cihla, David M44               
                  32.72   1:09.46 (1:09.46)   1:48.53 (1:48.53)   2:28.04 (2:28.04)
        3:09.61 (41.57)   3:55.73 (1:27.69)   4:42.43 (2:14.39)   5:26.69 (2:58.65)
        6:07.53 (40.84)   6:54.03 (1:27.34)   7:44.73 (2:18.04)   8:41.79 (3:15.10)
        9:05.84 (24.05)     9:41.74 (59.95)  10:19.09 (1:37.30)  10:56.10 (2:14.31)
 -- Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                                    NS  
     1) Randag, Sarah W34               2) Marquez, Natalie Kenny W24     
     3) Wilson, Kevin A M29             4) Green, Josh M36                
 
Mixed 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'B'                               4:23.96  
     1) Murphy, Ricky M28               2) Lingner, Heather W32           
     3) Deppen, Matt M22                4) Fry, Elizabeth W29             
                  30.50   1:01.52 (1:01.52)     1:38.12 (36.60)   2:18.84 (1:17.32)
        2:48.56 (29.72)   3:25.22 (1:06.38)     3:52.65 (27.43)     4:23.96 (58.74)
  2 Team Illinois Masters-CE  'Z'                               4:33.22  
     1) Howland, Heather W27            2) Baker, Sarah W26               
     3) Poortinga, Vincent M32          4) Bennewitz, Kirk M53            
                  31.25   1:04.94 (1:04.94)     1:41.16 (36.22)   2:22.26 (1:17.32)
        2:55.59 (33.33)   3:34.40 (1:12.14)     4:02.19 (27.79)     4:33.22 (58.82)
  3 Chicago Blue Dolphins-CE  'A'                               4:34.91  
     1) Wilson, Kevin A M29             2) Bogart, Jeannine W42           
     3) Schlicher, James M32            4) Marquez, Natalie Kenny W24     
                  34.51   1:10.43 (1:10.43)     1:53.31 (42.88)   2:40.95 (1:30.52)
        3:08.92 (27.97)   3:41.32 (1:00.37)     4:06.75 (25.43)     4:34.91 (53.59)
  4 Team Illinois Masters-CE  'C'                               5:04.72  
     1) Giles-Ott, Ruth W39             2) Litoff, Dana W23               
     3) Morris, John M23                4) Cabrera, Roberto M24           
                  42.80   1:29.32 (1:29.32)     2:12.89 (43.57)   3:02.24 (1:32.92)
        3:34.39 (32.15)   4:12.19 (1:09.95)     4:36.75 (24.56)     5:04.72 (52.53)
 -- Team Illinois Masters-CE  'A'                              X6:21.55  
     1) Majerczak, Heidi K W35          2)                                
     3) Ebersold, Anica W22             4) Brummett, Brandon M26          
                  50.91   1:48.46 (1:48.46)     2:04.98 (16.52)     2:34.81 (46.35)
        3:27.22 (52.41)   4:09.74 (1:34.93)   5:10.03 (1:00.29)   6:21.55 (2:11.81)
 
Mixed 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'C'                               4:06.37  
     1) Methric, Tim M29                2) Mais, Tracy W27                
     3) Reynolds, Corinue W27           4) Krenzer, Brian M29             
                  25.81       54.84 (54.84)     1:25.00 (30.16)   1:58.57 (1:03.73)
        2:31.59 (33.02)   3:14.85 (1:16.28)     3:35.50 (20.65)     4:06.37 (51.52)
  2 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:20.80  
     1) Howland, Heather W27            2) Poortinga, Vincent M32         
     3) Gradows, Daniel M31             4) Pon, Katrina W30               
                  30.86   1:04.10 (1:04.10)     1:41.80 (37.70)   2:24.43 (1:20.33)
        2:53.37 (28.94)   3:25.79 (1:01.36)     3:51.66 (25.87)     4:20.80 (55.01)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                              X4:23.69  
     1) Potter, Matt M30                2)                                
     3)                                 4) Milinovich, Joseph M32         
                  28.12   1:01.44 (1:01.44)     1:19.27 (17.83)     1:37.67 (36.23)
        2:22.09 (44.42)   2:53.88 (1:16.21)     3:37.70 (43.82)   4:23.69 (1:29.81)
 
Mixed 25+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               7:32.55  
     1) Methric, Tim M29                2) Jackson, Kyle M26              
     3) Sebastian, David M46            4) Zoller, Brad M30               
                  26.13       55.75 (55.75)   1:27.50 (1:27.50)   1:59.44 (1:59.44)
        2:23.74 (24.30)     2:50.76 (51.32)   3:17.99 (1:18.55)   3:44.93 (1:45.49)
        4:10.56 (25.63)     4:39.48 (54.55)   5:09.50 (1:24.57)   5:39.62 (1:54.69)
        6:05.77 (26.15)     6:35.26 (55.64)   7:04.60 (1:24.98)   7:32.55 (1:52.93)
  2 Team Illinois Masters-CE  'C'                               9:09.94  
     1) Ohm, Carrie W34                 2) Kafka, Heidi W45               
     3) Mais, Tracy W27                 4) Helquist, Kristina W28         
                  30.43   1:04.72 (1:04.72)   1:40.58 (1:40.58)   2:16.74 (2:16.74)
        2:47.37 (30.63)   3:21.30 (1:04.56)   3:56.51 (1:39.77)   4:31.49 (2:14.75)
        5:03.00 (31.51)   5:38.71 (1:07.22)   6:15.51 (1:44.02)   6:50.60 (2:19.11)
        7:22.89 (32.29)   7:58.42 (1:07.82)   8:34.39 (1:43.79)   9:09.94 (2:19.34)
  3 Team Illinois Masters-CE  'D'                               9:58.85  
     1) Phinney, Scott M51              2) Reynolds, Corinue W27          
     3) Kooy, Elizabeth W36             4) Tschautz-Hahn, Michael M40     
                  34.97   1:13.56 (1:13.56)   1:53.84 (1:53.84)   2:31.74 (2:31.74)
        2:47.66 (15.92)     3:06.99 (35.25)   3:45.66 (1:13.92)   4:25.56 (1:53.82)
        5:14.21 (48.65)   5:37.14 (1:11.58)   6:14.85 (1:49.29)   6:54.19 (2:28.63)
        7:33.26 (39.07)   8:06.34 (1:12.15)   8:43.65 (1:49.46)   9:58.85 (3:04.66)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                                    DQ  
     1) Gradows, Daniel M31             2) Goebel, Donna W51              
     3) Armand, Peggy W45               4) Brezina, Randall G M54         
                  47.61   1:28.46 (1:28.46)   2:10.01 (2:10.01)   2:50.93 (2:50.93)
        3:33.50 (42.57)   4:22.42 (1:31.49)   5:13.28 (2:22.35)   5:59.62 (3:08.69)
        6:16.24 (16.62)   7:04.52 (1:04.90)   7:38.49 (1:38.87)   8:11.50 (2:11.88)
        8:35.03 (23.53)   9:24.91 (1:13.41)  10:05.01 (1:53.51)        DQ (2:33.02)
 
Mixed 25+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'E'                               4:13.56  
     1) Jackson, Kyle M26               2) Ohm, Carrie W34                
     3) Helfers, Alex M28               4) Helquist, Kristina W28         
                  26.90       55.46 (55.46)     1:31.57 (36.11)   2:12.43 (1:16.97)
        2:38.71 (26.28)     3:09.76 (57.33)     3:40.09 (30.33)   4:13.56 (1:03.80)
  2 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:35.52  
     1) Brezina, Randall G M54          2) Armand, Peggy W45              
     3) Gradows, Daniel M31             4) Goebel, Donna W51              
                  31.52   1:04.75 (1:04.75)     1:31.25 (26.50)     1:48.59 (43.84)
        2:37.62 (49.03)   3:13.77 (1:25.18)     3:53.29 (39.52)   4:35.52 (1:21.75)
  3 Team Illinois Masters-CE  'D'                               5:03.31  
     1) Cihla, David M44                2) McDougall, Mollie W28          
     3) Reynolds, Corinue W27           4) Zoller, Brad M30               
                  34.67   1:10.25 (1:10.25)     1:57.83 (47.58)   2:53.03 (1:42.78)
        3:27.58 (34.55)   4:14.23 (1:21.20)     4:34.18 (19.95)     5:03.31 (49.08)
  4 Team Illinois Masters-CE  'C'                               5:49.87  
     1) Nordell, Naomi W28              2) Kaplan, Melissa W25            
     3) Pinkus, Alfonse M54             4) Carroll, Joe M56               
                  41.77   1:25.55 (1:25.55)     2:15.29 (49.74)   3:22.60 (1:57.05)
        3:53.72 (31.12)   4:42.36 (1:19.76)     4:58.65 (16.29)   5:49.87 (1:07.51)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                              X4:54.07  
     1) Carlson, Ken M33                2)                                
     3) Potter, Matt M30                4) Milinovich, Joseph M32         
                  37.15   1:14.65 (1:14.65)     1:57.90 (43.25)   2:47.40 (1:32.75)
        3:17.51 (30.11)   3:52.38 (1:04.98)     4:21.02 (28.64)   4:54.07 (1:01.69)
 
Mixed 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:12.62  
     1) Kafka, Heidi W45                2) Kooy, Elizabeth W36            
     3) Marvin, Stuart M44              4) Sebastian, David M46           
                  30.32   1:02.79 (1:02.79)     1:35.17 (32.38)   2:11.83 (1:09.04)
        2:42.36 (30.53)   3:15.48 (1:03.65)     3:42.67 (27.19)     4:12.62 (57.14)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                                    NS  
     1) Majerczak, Heidi K W35          2) O'Grady, Jim M47               
     3) Tobler, Ellen W36               4) Mueller, James M56             
 
Mixed 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:33.27  
     1) Schwartz, Lisa W44              2) Anolick, Simon M42             
     3) Ackermann, David M41            4) Zang, Mary M40                 
                  38.11   1:18.16 (1:18.16)     1:54.63 (36.47)   2:34.40 (1:16.24)
        3:01.34 (26.94)     3:33.04 (58.64)     4:01.52 (28.48)   4:33.27 (1:00.23)
  2 Team Illinois Masters-CE  'B'                               4:40.93  
     1) Kooy, Elizabeth W36             2) Kafka, Heidi W45               
     3) Sebastian, David M46            4) Tschautz-Hahn, Michael M40     
                  38.01   1:18.13 (1:18.13)     1:56.50 (38.37)   2:38.55 (1:20.42)
        3:06.43 (27.88)   3:38.65 (1:00.10)     4:08.69 (30.04)   4:40.93 (1:02.28)
 -- Elgin Blue Waves-CE  'A'                                   X5:42.02  
     1) Goyette, Brian M48              2)                                
     3)                                 4) Dayton, Barry M62              
                  39.61   1:19.91 (1:19.91)     2:11.87 (51.96)   3:09.24 (1:49.33)
        3:42.27 (33.03)   4:22.14 (1:12.90)     4:58.37 (36.23)   5:42.02 (1:19.88)
 
Mixed 45+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               4:46.08  
     1) Gohl, Michael M47               2) Goebel, Donna W51              
     3) Brezina, Randall G M54          4) Armand, Peggy W45              
                  32.34   1:09.30 (1:09.30)     1:50.95 (41.65)   2:36.71 (1:27.41)
        3:04.57 (27.86)     3:33.78 (57.07)     4:08.65 (34.87)   4:46.08 (1:12.30)
 -- Team Illinois Masters-CE  'B'                                    DQ  
     1) Mullins, Steve M75              2) Taggart, Carol W58             
     3) Stevens, Ann W74                4) Pinkus, Alfonse M54            
                  40.45   1:25.32 (1:25.32)     2:18.97 (53.65)   3:26.79 (2:01.47)
        4:02.04 (35.25)   4:51.17 (1:24.38)     5:27.81 (36.64)        DQ (1:18.33)
 
Mixed 45+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               8:29.04  
     1) Black, Boyd M51                 2) Buck, Tom M50                  
     3) Dodson, Phil M54                4) Bennewitz, Kirk M53            
                  27.95       58.58 (58.58)   1:28.95 (1:28.95)   1:58.26 (1:58.26)
        2:28.68 (30.42)   3:02.79 (1:04.53)   3:36.69 (1:38.43)   4:08.79 (2:10.53)
        4:40.28 (31.49)   5:14.94 (1:06.15)   5:51.09 (1:42.30)   6:24.16 (2:15.37)
        6:52.57 (28.41)   7:25.35 (1:01.19)   7:58.45 (1:34.29)   8:29.04 (2:04.88)
 
Mixed 45+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Team Illinois Masters-CE  'A'                               5:20.61  
     1) Riggs, Anne W47                 2) Carr, Tom M54                  
     3) Richardson, Robin W46           4) O'Grady, Jim M47               
                  43.06   1:27.73 (1:27.73)     2:05.72 (37.99)   2:50.54 (1:22.81)
        3:31.26 (40.72)   4:22.05 (1:31.51)     4:48.98 (26.93)     5:20.61 (58.56)
 
Mixed 55+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Elgin Blue Waves-CE  'A'                                   11:39.79  
     1) Quill, Catherine W58            2) LaPONTE, Elizabeth W62         
     3) Kracen, Cindy W57               4) Vogel, Aileen W55              
                  36.96   1:17.86 (1:17.86)   1:59.08 (1:59.08)   3:20.53 (3:20.53)
        4:08.15 (47.62)   4:58.49 (1:37.96)   6:09.67 (2:49.14)   6:29.87 (3:09.34)
        7:16.14 (46.27)   8:04.77 (1:34.90)   9:11.64 (2:41.77)   9:28.69 (2:58.82)
       10:11.44 (42.75)  10:52.00 (1:23.31)  10:56.46 (1:27.77)  11:39.79 (2:11.10)