Licensed to ILMSA State Championship Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/5/2012 09:45 PM
                       Sink or Swim Classic - 11/6/2011                        
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Catherine           21 LIB                    50.00      43.40   20  
 
Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Catherine           21 LIB                  1:45.46    1:38.09   20  
 
Women 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Catherine           21 LIB                  3:52.00    3:41.46   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hesterberg, Lisa          25 EV                        NT      31.96   20  
  2 Chapman, Kendra           26 CBD-IL                    NT      33.17   17  
  3 Ellison, Kristen          26 SMELT                  33.00      34.41   16  
 
Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hesterberg, Lisa          25 EV                        NT    1:10.48   20  
  2 Chapman, Kendra           26 CBD-IL                    NT    1:12.00   17  
  3 Niebur, Katie             27 LWM                  1:15.00    1:16.63   16  
  4 Ellison, Kristen          26 SMELT                1:15.00    1:20.14   15  
 
Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niebur, Katie             27 LWM                  2:40.00    2:44.51   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Kendra           26 CBD-IL                    NT      40.05   20  
  2 Ellison, Kristen          26 SMELT                  38.50      40.67   17  
 
Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wildermuth, Alicia        25 GRAY                 1:10.00    1:18.45   20  
  2 Hesterberg, Lisa          25 EV                        NT    1:21.58   17  
  3 Niebur, Katie             27 LWM                  1:45.00    1:22.72   16  
  4 Chapman, Kendra           26 CBD-IL                    NT    1:23.78   15  
 
Women 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wildermuth, Alicia        25 GRAY                 2:30.00    2:46.53   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellison, Kristen          26 SMELT                  45.00      45.97   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niebur, Katie             27 LWM                    50.00      38.99   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wildermuth, Alicia        25 GRAY                 1:12.00    1:23.13   20  
  2 Chapman, Kendra           26 CBD-IL                    NT    1:25.45   17  
  3 Niebur, Katie             27 LWM                  2:15.00    1:29.30   16  
 
Women 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liberty, Laurel M         29 LIB                  5:45.00    5:47.75   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nueberger, Claire         30 GRAY                   34.00      37.75   20  
 
Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Nichole          33 WLAC                 1:09.00    1:10.27   20  
  2 Walker, Krista            30 SMELT                1:13.00    1:12.74   17  
  3 Nueberger, Claire         30 GRAY                 1:38.00    1:30.35   16  
 
Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Nichole          33 WLAC                 2:28.30    2:30.62   20  
  2 Walker, Krista            30 SMELT                2:40.00    2:43.09   17  
 
Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Genevieve M       32 WLAC                 5:17.17    5:16.35   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nueberger, Claire         30 GRAY                   45.00      52.72   20  
 
Women 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Genevieve M       32 WLAC                 1:17.40    1:18.18   20  
 
Women 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Genevieve M       32 WLAC                 2:49.16    2:49.02   20  
 
Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Krista            30 SMELT                1:25.00    1:25.56   20  
 
Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Nichole          33 WLAC                 2:48.00    2:53.00   20  
  2 Walker, Krista            30 SMELT                3:05.00    3:04.84   17  
 
Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gitzinger, Jennifer       36 LIB                  5:50.05    5:42.32   20  
  2 Castle, Amanda            36 COHO                 6:15.00    5:55.82   17  
 
Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gitzinger, Jennifer       36 LIB                    43.86      43.05   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gitzinger, Jennifer       36 LIB                  1:28.10    1:26.50   20  
 
Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castle, Amanda            36 COHO                 3:20.30    3:13.04   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           43 SMELT                  41.00      39.53   20  
 
Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Jennifer        41 EV                   3:31.80    3:29.18   20  
 
Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridge, Jennifer           43 Unattached           4:40.00    4:53.37   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           43 SMELT                  46.00      45.03   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridge, Jennifer           43 Unattached           1:09.00    1:13.96   20  
  2 Giles-Ott, Ruth           43 SMELT                1:36.00    1:38.14   17  
  3 Lawrence, Jennifer        41 EV                   1:57.24    1:56.92   16  
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           43 SMELT                  55.00      54.89   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Jennifer        41 EV                   1:41.33    1:49.44   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridge, Jennifer           43 Unattached             30.00      32.23   20  
  2 Giles-Ott, Ruth           43 SMELT                  51.00      51.06   17  
 
Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridge, Jennifer           43 Unattached           1:10.00    1:11.21   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Jennifer        41 EV                   1:46.09    1:49.30   20  
 
Women 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Jennifer        41 EV                   8:33.53    8:21.39   20  
 
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellwood, Margaret         48 BGMS                   34.00      35.07   20  
  2 Schwartz, Lisa            48 COHO                   35.00      36.76   17  
 
Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        49 COHO                 2:50.00    2:48.52   20  
 
Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              49 SMELT                  39.00      39.80   20  
  2 Schwartz, Lisa            48 COHO                   41.50      42.11   17  
  3 Ellwood, Margaret         48 BGMS                   42.00      45.34   16  
 
Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        49 COHO                 1:29.00    1:29.38   20  
  2 Schwartz, Lisa            48 COHO                 1:30.20    1:31.62   17  
 
Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              49 SMELT                  42.00      42.80   20  
  2 Ellwood, Margaret         48 BGMS                   42.00      45.62   17  
  3 Schwartz, Lisa            48 COHO                   44.30      46.27   16  
 
Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              49 SMELT                1:32.00    1:32.42   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        49 COHO                 3:15.65    3:14.79   20  
 -- Kafka, Heidi              49 SMELT                3:20.00         DQ  
 
Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellwood, Margaret         48 BGMS                   37.00      39.69   20  
  2 Schwartz, Lisa            48 COHO                   39.80      41.96   17  
 
Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        49 COHO                 3:10.72    3:13.42   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              49 SMELT                1:22.00    1:23.61   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        49 COHO                 2:59.08    3:01.13   20  
 
Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, AJ                 50 COHO                 4:55.60    4:55.97   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, AJ                 50 COHO                 1:12.30    1:11.02   20  
 
Women 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, AJ                 50 COHO                 2:41.50    2:41.00   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, AJ                 50 COHO                 1:16.30    1:17.77   20  
 
Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           55 COHO                   35.00      34.33   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           55 COHO                 1:18.00    1:17.59   20  
  2 Bromann, Carlyn           59 FF                   1:50.00    1:32.16   17  
 
Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bromann, Carlyn           59 FF                   2:20.00    2:02.52   20  
 
Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           55 COHO                   46.00      45.47   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           55 COHO                 1:40.00    1:40.06   20  
  2 Bromann, Carlyn           59 FF                   2:20.00    1:59.08   17  
 
Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           55 COHO                 1:37.00    1:33.73   20  
 
Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bromann, Carlyn           59 FF                   4:25.00    3:57.49   20  
 
Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alsen, Donald             62 BUE                    39.00      41.16   20  
 
Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alsen, Donald             62 BUE                    57.00      58.88   20  
 
Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alsen, Donald             62 BUE                  1:06.00    1:06.30   20  
 
Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alsen, Donald             62 BUE                  2:00.00    2:13.53   20  
 
Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Ursula            73 COHO                 1:00.00    1:01.94   20  
 
Women 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Ursula            73 COHO                 1:00.00    1:03.06   20  
 
Women 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Ursula            73 COHO                 2:00.00    2:15.59   20  
 
Women 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Ursula            73 COHO                 1:12.00    1:14.47   20  
 
Women 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Ursula            73 COHO                 2:20.00    2:28.42   20  
 
Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Maxwell            19 WLAC                   26.00      27.89   20  
 
Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirby, Ryan               18 CM                   1:02.70    1:07.03   20  
 
Men 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirby, Ryan               18 CM                   2:16.03    2:23.53   20  
 
Men 18-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirby, Ryan               18 CM                   5:00.30    4:58.37   20  
 
Men 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Cole           20 CENT                   30.80      31.81   20  
  2 Davis, Maxwell            19 WLAC                   30.00      34.29   17  
 
Men 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Cole           20 CENT                 1:15.68    1:17.40   20  
 
Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirby, Ryan               18 CM                   1:23.49    1:27.50   20  
 
Men 18-24 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Cole           20 CENT                 5:14.32    5:10.49   20  
 
Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLean, Michael           27 NASA                 1:00.00      59.03   20  
  2 Cowen, Michael            26 SMELT                1:11.58    1:14.01   17  
 
Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLean, Michael           27 NASA                 2:00.00    2:09.15   20  
  2 McDonnell, Michael        26 LIB                  3:20.00    3:01.89   17  
 
Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            26 SMELT                  39.49      40.58   20  
 
Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLean, Michael           27 NASA                 1:05.00    1:05.01   20  
 
Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            27 SMELT                3:01.55    3:01.40   20  
  2 McDonnell, Michael        26 LIB                  3:25.00    3:28.50   17  
 
Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            26 SMELT                  41.43      40.55   20  
  2 McDonnell, Michael        26 LIB                    53.00      51.85   17  
 
Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            26 SMELT                3:28.51    3:20.84   20  
 
Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonnell, Michael        26 LIB                    42.00      41.84   20  
 
Men 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            27 SMELT                5:22.63    2:47.65   20  
 
Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLean, Michael           27 NASA                 1:05.00    1:09.03   20  
 
Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            27 SMELT                2:58.06    2:50.09   20  
  2 Cowen, Michael            26 SMELT                2:50.46    3:12.08   17  
 -- McDonnell, Michael        26 LIB                  3:30.00         DQ  
 
Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            27 SMELT                6:29.42    6:01.26   20  
 
Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             33 MGM                    27.00      27.79   20  
  2 Colquhoun, James          33 WLAC                      NT      31.13   17  
  3 Stevens, Timothy          31 EV                     32.00      32.57   16  
 
Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             33 MGM                    59.00    1:02.22   20  
  2 Colquhoun, James          33 WLAC                      NT    1:09.05   17  
  3 Lilley, Derek             33 WLAC                 1:30.00    1:11.25   16  
  4 Stevens, Timothy          31 EV                   1:05.00    1:14.33   15  
 
Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             33 MGM                  2:12.00    2:24.00   20  
  2 Mazzone, Giuseppe         33 WMAC                 2:20.00    2:27.45   17  
  3 Colquhoun, James          33 WLAC                      NT    2:33.98   16  
  4 Lilley, Derek             33 WLAC                 3:00.00    2:40.18   15  
 
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kercheval, Josh           30 CENT                 4:35.01    4:18.89   20  
  2 Lilley, Derek             33 WLAC                 6:00.00    5:55.39   17  
 
Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            32 LWM                       NT      35.97   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kercheval, Josh           30 CENT                 1:03.60    1:02.65   20  
 
Men 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kercheval, Josh           30 CENT                 2:19.45    2:13.49   20  
 
Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            32 LWM                       NT      39.98   20  
  2 Stevens, Timothy          31 EV                     36.00      42.96   17  
 
Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            32 LWM                       NT    1:28.59   20  
  2 Stevens, Timothy          31 EV                   1:05.00    1:34.68   17  
 
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             33 MGM                    29.00      31.82   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazzone, Giuseppe         33 WMAC                 1:13.00    1:12.33   20  
 
Men 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazzone, Giuseppe         33 WMAC                 2:40.00    2:54.25   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mosley, Thomas            32 LWM                       NT         DQ  
 
Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Czach, Jesse              36 BUE                    40.00      33.51   20  
  2 Baldi, Todd               39 GRAY                 2:00.00      39.98   17  
 
Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durzi, George             35 SMELT                1:06.00    1:08.51   20  
 
Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Jamie              35 LIB                  2:13.45    2:14.28   20  
  2 Durzi, George             35 SMELT                2:40.00    2:37.31   17  
 
Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Jamie              35 LIB                  4:59.33    4:49.49   20  
  2 Thiry, Michael            36 SMELT                5:04.30    5:03.45   17  
  3 Durzi, George             35 SMELT                6:30.00    5:31.65   16  
  4 Baldi, Todd               39 GRAY                10:00.00    7:16.19   15  
 
Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tetzlaff, Maurice         35 WMAC                   31.45      32.24   20  
 
Men 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tetzlaff, Maurice         35 WMAC                 1:08.00    1:09.35   20  
  2 Durzi, George             35 SMELT                1:21.00    1:24.11   17  
  3 Czach, Jesse              36 BUE                  1:52.00    1:34.67   16  
 
Men 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durzi, George             35 SMELT                2:58.00    3:19.24   20  
 -- Thiry, Michael            36 SMELT                2:45.20         DQ  
 
Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             39 Unattached             31.00      33.82   20  
  2 Thiry, Michael            36 SMELT                  35.00      35.63   17  
  3 Blumenfeld, Thomas        39 Unattached                NT      40.04   16  
  4 Czach, Jesse              36 BUE                    45.00      45.69   15  
 
Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             39 Unattached           1:10.00    1:14.11   20  
  2 Thiry, Michael            36 SMELT                1:18.70    1:17.85   17  
  3 Blumenfeld, Thomas        39 Unattached                NT    1:26.33   16  
 
Men 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             39 Unattached           2:35.00    2:47.99   20  
 
Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Jamie              35 LIB                    30.26      30.38   20  
  2 Czach, Jesse              36 BUE                    41.00      42.72   17  
 
Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Chad               37 LIB                  1:10.00    1:13.34   20  
 
Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tetzlaff, Maurice         35 WMAC                 1:09.00    1:11.05   20  
  2 Scott, Chad               37 LIB                  1:10.00    1:13.16   17  
  3 Thiry, Michael            36 SMELT                1:12.50    1:14.08   16  
  4 Blumenfeld, Thomas        39 Unattached                NT    1:20.41   15  
 
Men 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Chad               37 LIB                  2:40.00    2:35.82   20  
 
Men 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blumenfeld, Thomas        39 Unattached                NT    6:21.82   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Paul            42 Unattached             30.00      30.29   20  
 
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Paul            42 Unattached           1:05.00    1:07.13   20  
  2 Meyers, Fred              40 SMELT                1:11.00    1:15.28   17  
  3 Clark, Brian              41 LIB                  1:22.00    1:20.87   16  
 
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Brian              41 LIB                  6:30.00    6:36.61   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyers, Fred              40 SMELT                  35.00      38.03   20  
  2 Clark, Brian              41 LIB                    45.00      44.08   17  
 
Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyers, Fred              40 SMELT                1:21.00    1:22.14   20  
  2 Clark, Brian              41 LIB                  1:52.00    1:44.19   17  
 
Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            44 CM                   2:44.00    2:40.70   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Brian              41 LIB                    47.00      50.26   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Dave                49 FF                     24.60      24.96   20  
  2 Young, Bob                47 Unattached             26.12      27.10   17  
  3 Vagnoni, Adrian           49 BCYM                   27.00      28.46   16  
  4 Dahlke, Grant             48 Unattached             28.34      28.92   15  
  5 Richert, John             45 LIB                       NT      31.14   14  
 
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Dave                49 FF                     54.00      54.63   20  
  2 Young, Bob                47 Unattached           1:00.33    1:00.62   17  
  3 Dahlke, Grant             48 Unattached           1:03.36    1:02.88   16  
  4 Rodon, William            47 CM                   1:06.00    1:06.38   15  
  5 Richert, John             45 LIB                       NT    1:12.10   14  
  6 Gelberg, Russ             49 COHO                      NT    1:15.65   13  
 
Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gelberg, Russ             49 COHO                      NT    2:57.43   20  
 
Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodon, William            47 CM                   5:05.00    4:57.68   20  
  2 Gelberg, Russ             49 COHO                      NT    6:25.61   17  
 
Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodon, William            47 CM                     40.00      37.68   20  
  2 Richert, John             45 LIB                       NT      40.85   17  
 
Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vagnoni, Adrian           49 BCYM                 1:12.00    1:15.86   20  
  2 Rodon, William            47 CM                   1:16.00    1:19.09   17  
  3 Dahlke, Grant             48 Unattached           1:17.75    1:19.37   16  
 
Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodon, William            47 CM                   2:45.00    2:45.53   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richert, John             45 LIB                       NT      40.47   20  
  2 Schoser, John             46 NASA                   41.35      42.51   17  
 
Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Dave                49 FF                   1:19.00    1:25.13   20  
  2 Schoser, John             46 NASA                 1:30.88    1:30.08   17  
 
Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoser, John             46 NASA                 3:17.78    3:14.09   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Dave                49 FF                     26.30      29.90   20  
  2 Young, Bob                47 Unattached             28.33      30.64   17  
  3 Vagnoni, Adrian           49 BCYM                   30.00      32.40   16  
  4 Dahlke, Grant             48 Unattached             30.91      36.08   15  
 
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Bob                47 Unattached           1:12.66    1:07.95   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richert, John             45 LIB                       NT    1:22.12   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCabe, Thomas J          54 FF                     27.50      27.25   20  
  2 Jenkins, Timothy J        50 FF                     30.00      29.66   17  
  3 Roth, Chuck               53 LWM                    35.50      30.90   16  
  4 Cummins, Tom              51 BGMS                   33.70      33.52   15  
  5 Little, Douglas           50 BGMS                   33.74      33.59   14  
  6 Traynor, John             52 COHO                   33.50      33.99   13  
  7 Markwell, Mark            51 BAM                       NT      35.37   12  
 
Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCabe, Thomas J          54 FF                   1:01.00    1:00.63   20  
  2 Roth, Chuck               53 LWM                  1:10.50    1:09.15   17  
  3 Little, Douglas           50 BGMS                 1:19.14    1:19.38   16  
 
Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Chuck               53 LWM                  2:30.10    2:32.29   20  
  2 Little, Douglas           50 BGMS                 3:05.97    3:00.73   17  
 
Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCabe, Thomas J          54 FF                   5:10.00    4:51.54   20  
  2 Clark, David              54 SHOR                 5:05.00    5:30.02   17  
  3 Schark, Mark              50 ELY                  6:00.00    5:54.03   16  
  4 Traynor, John             52 COHO                 6:00.00    6:14.53   15  
 -- Sebastian, David          50 SMELT                5:15.00         DQ  
 
Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwell, Mark            51 BAM                       NT      43.23   20  
  2 Cummins, Tom              51 BGMS                 1:00.00      46.64   17  
 
Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schark, Mark              50 ELY                  1:25.00    1:21.02   20  
  2 Markwell, Mark            51 BAM                       NT    1:38.42   17  
  3 Little, Douglas           50 BGMS                 2:00.00    1:55.17   16  
 
Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Traynor, John             52 COHO                   43.50      42.78   20  
  2 Cummins, Tom              51 BGMS                   45.00      47.80   17  
 
Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy J        50 FF                   1:35.00    1:27.26   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian, David          50 SMELT                  32.70      31.41   20  
  2 Traynor, John             52 COHO                   35.50      36.93   17  
  3 Cummins, Tom              51 BGMS                   36.00      41.22   16  
 
Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy J        50 FF                   2:38.00    2:32.76   20  
  2 Clark, David              54 SHOR                 3:21.50    3:22.84   17  
 
Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwell, Mark            51 BAM                       NT    1:35.66   20  
  2 Little, Douglas           50 BGMS                 1:40.18    1:41.51   17  
 
Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy J        50 FF                   2:42.00    2:35.34   20  
 
Men 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, David              54 SHOR                 5:59.00    6:11.80   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergquist, Michael        55 LIB                    38.00      35.55   20  
  2 Hoyle, Glenn              59 LIB                       NT      51.12   17  
 
Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Michael             56 LIB                  1:13.65    1:15.63   20  
  2 Bergquist, Michael        55 LIB                  1:20.00    1:23.88   17  
  3 Hoyle, Glenn              59 LIB                       NT    1:57.82   16  
 
Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Michael             56 LIB                  2:49.95    2:46.41   20  
  2 Hoyle, Glenn              59 LIB                       NT    4:32.03   17  
 
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Todd A              56 LIB                  5:50.00    5:34.67   20  
  2 Bergquist, Michael        55 LIB                  6:15.00    6:09.50   17  
 
Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Todd A              56 LIB                    37.00      36.16   20  
 -- Bergquist, Michael        55 LIB                    44.00         DQ  
 
Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Todd A              56 LIB                  1:19.00    1:16.28   20  
  2 Phinney, Scott            55 SMELT                1:28.00    1:27.23   17  
  3 Boutov, Alex              55 CM                   1:20.00    1:28.89   16  
  4 Bergquist, Michael        55 LIB                  1:35.00    1:42.56   15  
 
Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Todd A              56 LIB                  2:50.00    2:46.19   20  
  2 Phinney, Scott            55 SMELT                3:05.00    3:12.96   17  
 
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLinden, Stephen         56 Unattached             40.40      42.78   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLinden, Stephen         56 Unattached           1:31.67    1:32.73   20  
 
Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLinden, Stephen         56 Unattached           3:29.29    3:28.57   20  
 
Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boutov, Alex              55 CM                   3:00.00    2:55.45   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phinney, Scott            55 SMELT                1:26.00    1:22.81   20  
 
Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phinney, Scott            55 SMELT                3:11.00    3:07.14   20  
  2 Reed, Michael             56 LIB                  3:30.04    3:25.66   17  
 
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            64 FF                     27.10      28.65   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            64 FF                   1:05.00    1:06.84   20  
 
Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             64 CM                   2:30.00    2:29.58   20  
 
Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            64 FF                   5:35.00    5:28.24   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            64 FF                   1:12.50    1:19.44   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             64 CM                   1:30.00    1:25.66   20  
 
Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             64 CM                   3:10.00    3:03.45   20  
 
Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krier, Ron                65 JPD                    47.00      36.07   20  
  2 Dayton, Barry             66 GRAY                   39.00      42.05   17  
 
Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             66 GRAY                 1:30.00    1:35.01   20  
 
Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             66 GRAY                 3:45.00    3:37.59   20  
 
Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             66 GRAY                 8:00.00    7:36.90   20  
 
Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krier, Ron                65 JPD                    47.00      45.50   20  
 
Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krier, Ron                65 JPD                  1:45.00    1:47.48   20  
 
Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krier, Ron                65 JPD                    45.00      44.66   20  
 
Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             66 GRAY                 2:00.00    2:02.77   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 IM                     42.00      44.33   20  
 
Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 IM                   1:40.00    1:43.29   20  
 
Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 IM                   3:45.00    3:50.88   20  
  2 Cohen, Kenneth            71 GRAY                 4:06.22    4:27.08   17  
 
Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            71 GRAY                 9:10.17    8:58.94   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 IM                   1:00.00    1:00.36   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            71 GRAY                   51.32    1:02.90   20  
  2 Voigt, Alfred             73 IM                   1:00.00    1:03.81   17  
 
Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            71 GRAY                 2:15.40    2:29.78   20  
 
Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            71 GRAY                 4:19.63    5:19.15   20  
 
Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hesler, Richard           80 Unattached             50.00      49.28   20  
 
Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hesler, Richard           80 Unattached           1:50.00    1:51.67   20  
 
Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Loop Aquatic Club  'A'                            NT    2:02.83   40  
     1) Sheehan, Nichole W33            2) Colquhoun, James M33           
     3) Bernal, Genevieve M W32         4) Davis, Maxwell M19             
 
Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Libertyville Masters  'A'                              NT    2:19.79   40  
     1) Liberty, Laurel M W29           2) Scott, Chad M37                
     3) Reed, Michael M56               4) Reed, Catherine W21            
 
Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Libertyville Masters  'A'                              NT    2:18.88   40  
     1) Keil, Todd A M56                2) Gitzinger, Jennifer W36        
     3) Mills, Jamie M35                4) Liberty, Laurel M W29          
  2 Chicago Smelts Masters  'A'                       2:20.00    2:23.77   34  
     1) Kafka, Heidi W49                2) Thiry, Michael M36             
     3) Walker, Krista W30              4) Durzi, George M35              
 
Mixed 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks  'A'                                       NT    2:46.32   40  
     1) Wildermuth, Alicia W25          2) Nueberger, Claire W30          
     3) Dayton, Barry M66               4) Cohen, Kenneth M71             
 
Mixed 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks  'A'                                       NT    3:19.13   40  
     1) Wildermuth, Alicia W25          2) Nueberger, Claire W30          
     3) Dayton, Barry M66               4) Cohen, Kenneth M71             
 
Mixed 240-279 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deerfield Masters  'A'                            2:14.00    2:16.60   40  
     1) Gelberg, Russ M49               2) Schwartz, Lisa W48             
     3) Del Greco, Jane W55             4) Traynor, John M52